107,6 FM

13.06.2021 | Gdzie jest Królestwo Boże w czasie kryzsu?

"Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. " - czytając przypowieści o królestwie Bożym zastanawiamy się co robić, kiedy doświadczamy słabości, kryzysu i niewiary.

 

 

"Ja jestem Pan, który poniża drzewo wysokie, który drzewo niskie wywyższa, który sprawia, że drzewo zielone usycha, który zieloność daje drzewu suchemu." - czytamy w Księdze Ezechiela. O Bogu, który odnawia to, co słabe mówi siostra dr hab. Joanna Nowińska.

 

Czy brakuje nam doświadczenia Bożego działania w naszym życiu? Czy tęsknimy za doświadczeniem obecności Boga? Siostra Joanna Nowińska wyjaśnia kolejny fragment Drugiego Listu świętego Pawła do Koryntian.

 

 

Jak wyglądało ziarno gorczycy, do którego Jezus porównywał królestwo Boże? Czym dla współczesnych Jezusowi żydów było królestwo Boże? Dlaczego Jezus mówił w przypowieściach? Rozmowa z dr Marią Miduch.

 

 

Ks. dr Leszek Makówka pyta, gdzie jest królestwo Boże patrząc na przerobione na dyskoteki i kluby nocne holenderskie kościoły. DJ za ołtarzem? Taki widok gorszy, boli, frustruje. Rozmawiamy o szukaniu królestwa Bożego w czasie kryzysu.

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy