107,6 FM

20.06.2021 | Spał, czy udawał?

Co działo się na łodzi z której Jezus uciszył burzę? Czy uczniowie rozpoznali w panującym nad żywiołami mistrzu Syna Bożego? Jak my mamy zachowywać się w czasie życiowych sztormów?

 

Przełomowy fragment Księgi Hioba analizuje siostra Joanna Nowińska, która przekonuje, że zdruzgotanego nieszczęściami Hioba Bóg zabiera na... wycieczkę!

W jaki sposób przestać żyć dla siebie, a zacząć żyć dla Chrystusa? Co to znaczy, że to co dawne minęło, a oto wszystko stało się nowe?

 

Jak czuli się walczący z żywiołem uczniowie? Dlaczego Jezus spał? Czy zaskoczyło ich uciszenie burzy? Na mnożące się pytania odpowiada dr Maria Miduch?

Narzekamy na malarstwo sakralne? No cóż, czasem tak... Spotkanie z ks. Leszkiem Makówką.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy