107,6 FM

Poświęć coś

Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Mt 13,43

Mt 13, 36-43

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie, mówiąc: «Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście».

On odpowiedział: «Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.

Jak więc zbiera się chwast i spala w ogniu, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia oraz tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!»

Wtedy sprawiedliwi jaśnieć  będą jak słońce w królestwie  Ojca swego. Mt 13,43

Ewangelia z komentarzem. Poświęć coś
Gość Niedzielny

Ostatnio usłyszałem, że poświęcenie czegoś przynosi sukcesy. Czy to w rodzinie, czy w życiu zawodowym, aby osiągnąć cele, powinniśmy coś poświęcić. Wcześniej wstawać, zostawać dłużej w pracy, codziennie biegać, nie oglądać seriali, pomagać, w czym tylko się da swojej rodzinie – przykładów jest masa i tak naprawdę każdy z nas wie, co dla niego mogłoby być „tym czymś”. A co możemy robić, żeby osiągnąć najważniejszy sukces na naszej drodze – życie wieczne? I tu również niech każdy z nas znajdzie swoją odpowiedź. Diabeł krąży i sieje chwasty wokół nas. Poświęcajmy coś, pamiętając o Właścicielu roli, aby jaśnieć jak słońce wśród sprawiedliwych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..