107,6 FM

5.09.2021 | Odwagi, małoduszni!

Głodni? Słowo Boże karmi! Wracamy więc z programem Słowo daję! A w nim w tym tygodniu siostra Joanna Nowińska dodaje odwagi wszystkim poranionym i zrezygnowanym, a ks. Leszek Makówka zabiera nas w podróż do Dekapolu.

 

"Powiedzcie małodusznym: «Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by was zbawić»" - czytamy w Księdze Izajasza, a siostra dr hab. Joanna Nowińska wyjaśnia, kogo prorok nazywa małodusznym i co oznacza obiecana "pomsta".

"Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego, Jezusa Chrystusa uwielbionego, nie ma względu na osoby" - pisze św. Jakub, a my rozmawiamy o tym co zrobić, kiedy oceniamy innych, kiedy nas irytują, kiedy nie możemy z kimś wytrzymać.

"Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić" - czytamy w Ewangelii wg Świętego Marka, a ks. dr Leszek Makówka pyta: czy Jezus nie mógł  uzdrowić w normalny sposób, po co takie cyrki? Rozmawiamy o bliskości i przekraczaniu granic.

Dekapol, czyli związek dziesięciu miast hellenistycznych położonych Transjordanii zasiedlonych przez zhellenizowaną ludność nieżydowską i mniejszość żydowską jest miejscem akcji dzisiejszej ewangelii i celem naszej podróży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.