107,6 FM

10.10.2021 | Ewangelia w memach?

Czy memy pomagają nam zrozumieć Ewangelię? O zbawczym śmiechu rozmawiam z ks. Leszkiem Makówką. O tym, co nam daje poczucie bezpieczeństwa i skąd bierze się smutek powiedzą dr Maria Miduch i s. Joanna Nowińska.

 

- Modliłem się i dano mi zrozumienie, przyzywałem, i przyszedł mi z pomocą duch Mądrości - z s.dr hab. Joanną Nowińską zastanawiamy się, jak skorzystać z podpowiedzi autora Księgi Mądrości i zdobyć mądrość, która pomoże nam rozwiązywać życiowe problemy i zbliżać się do Boga?

 Krótki miecz służący do uderzenia znienacka, z zaskoczenia - to o takim orężu mówi autor Listu do Hebrajczyków wyjaśniając: " Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca."

Dlaczego bogaty młodzieniec zadaje Jezusowi pytanie klęcząc? Dlaczego uczniowie dziwią się, że bogatym trudno wejść do Królestwa Niebieskiego? Czy nasze dobre uczynki mają wpływ na to, że będziemy zbawiani i zapewnią nam Niebo? Na te pytania odpowiada dr Maria Miduch.

Czas na uśmiech. Z ks. dr Leszkiem Makówką z wdzięcznością myślimy o Dorocie Paciorek i całej ekipie Dayenu tworzącej kapitalne memy i gadżety chrześcijańskie.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.