107,6 FM

Jakich prezentów nie należy kupować dzieciom - prezent dla dziecka blokujący rozwój

Każdy z nas chce dla swoich dzieci najlepiej. Również kiedy kupujemy prezent siostrzeńcom czy dzieciom naszych znajomych, kierują nami tylko dobre zamiary i chęć wywołania uśmiechu na małej buzi. Niestety, dzieci są niezwykle wrażliwe, a ich rozwój zależny jest od wielu czynników. Niektóre zabawki czy gadżety mogą znacznie utrudnić im prawidłowe odkrywanie swoich umiejętności, dlatego warto zapoznać się z tematem, zanim obdarujemy małego człowieka czymś, co jest dla niego potencjalnie szkodliwe.

Zabawki dla dzieci - na co zwrócić uwagę?

Jedną z rzeczy, która ma ogromny wpływ na rozwój małego człowieka, jest liczba przyjmowanych przez niego bodźców. Mniej znaczy więcej, zwłaszcza w tym wypadku. Mózg dziecka nie jest jeszcze gotowy na ogrom impulsów, co skutkuje rozdrażnieniem, zdezorientowaniem, a często też problemami z rozwojem lewej półkuli odpowiedzialnej między innymi za mowę i logiczne myślenie. Na rynku znaleźć można mnóstwo zabawek „edukacyjnych”, których głównymi cechami jest to, że świecą i migają na wszystkie możliwe kolory, a przy tym robią mnóstwo hałasu. Czy dziecku będzie podobać się taki prezent? Najprawdopodobniej tak, jednak to wcale nie znaczy, że będzie dla niego dobry. Na dłuższą metę taka liczba prawopółkulowych bodźców może być szkodliwa, zwłaszcza u dzieci poniżej 5 roku życia.

Kolejną ważną sprawą są malutkie elementy, luźne części oraz tworzywa, z których wykonane są zabawki. Kupując prezent dla dziecka, zawsze zwracaj uwagę na to, czy nie stanowi ona zagrożenia. Jeśli uważasz, że maluch może połknąć jakąś jego część, zranić się lub źródło pochodzenia jest niepewne co do bezpieczeństwa i nietoksyczności materiału, zrezygnuj z zakupu. Jeśli szukasz odpowiednich zabawek dla dzieci w każdym wieku, koniecznie zajrzyj na: Tedi gazetka promocyjna - gazetkowo.pl.

Gadżety, które należy puścić w niepamięć

Wiele akcesoriów dla dzieci, które kiedyś cieszyły się ogromną popularnością, dzisiaj uznawane są za szkodliwe. Przykładem mogą być chodziki, które dla naszych mam stanowiły podstawowy element dziecięcego świata. Dzisiaj już wiemy, że są one niebezpieczne, źle wpływają na postawę, układ kostny, a ich używanie może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi w przyszłości. Ale to nie jedyna rzecz dostępna na rynku, której należy unikać. Poduszki podtrzymujące dziecko podczas siadu to kolejny gadżet robiący więcej szkody niż pożytku. Specjaliści odradzają sadzanie dzieci, które nie potrafią podnieść się do tej pozycji samodzielnie, a tym bardziej pozostawianie ich w tej pozycji przez dłuższy czas.  

Jaki prezent dla dziecka wybrać? 

Najlepszymi prezentami dla dzieci będą takie, które mogą wesprzeć ich rozwój, zarówno umysłowy, jak i motoryczny. Dobrym pomysłem będą układanki, puzzle, akcesoria plastyczne takie jak farby, kredki, modelina. Pluszowe zabawki, lalki i różnego rodzaju figurki również będą odpowiednie. Dla najmłodszych dzieci dobrą opcją są też wszelkie zabawki sensoryczne oraz kontrastowe. Niezależnie od wieku dziecka, zawsze dobrym wyborem będą książki, nawet jeśli maluch nie ma zapału do czytania, zawsze istnieje możliwość, że się do niego przekona. 

Zakupy w Tedi z całą pewnością dają gwarancję znalezienia zabawki odpowiedniej dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Jeśli zbliżają się ważne święta lub urodziny, nie czekaj, wybierz to miejsce, a na pewno nie pożałujesz.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama