107,6 FM

5.12.2021 | Iść prostą drogą

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże - razem z s. Joanną Nowińską, dr Marią Miduch i ks. Leszkiem Makowką przyglądamy się dziś Bożym obietnicom i pytamy, na ile zmieniają one nasze życie?

 

Albowiem postanowił Bóg zniżyć każdą górę wysoką, pagórki odwieczne, doły zasypać do zrównania z ziemią, aby bezpiecznie mógł kroczyć Izrael w chwale Pana. - w Księdze Barucha znajdujemy dziś wiele dodających otuchy obietnic. Między innymi tę, że to sam Bóg będzie prostował nasze drogi.

 

A modlę się o to, by miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze, abyście byli czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa, napełnieni plonem sprawiedliwości, który przynosimy przez Jezusa Chrystusa, na chwałę i cześć Boga. Z siostrą Joanną Nowińską uczymy się od świętego Pawła podejścia do modlitwy. Zaczynamy od dziękowania, zauważamy dobro w naszym życiu, później zanosimy prośby.

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi! I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże - z dr Marią Miduch zwraca uwagę na pustynię, jako miejsce szukania Boga, przygotowywania dróg Bogu, a także na uniżenie Jana, który staje się głosem.

 

-Po co komu droga, która nie prowadzi do świątyni? - z księdzem Leszkiem Makówką rozmawiając o sensie prostych i krętych drów w naszym życiu wracamy do filmu "Pokuta".

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.