107,6 FM

PŚ w skokach: Polska szósta w konkursie drużyn mieszanych w Willingen

Polska zajęła szóste miejsce w konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich drużyn mieszanych w niemieckim Willingen. Wygrała Słowenia przed Norwegią i Austrią. Startowało dziewięć reprezentacji.

W ekipie biało-czerwonych najlepiej spisał się Piotr Żyła. W pierwszej serii osiągnął 141 m, w drugiej wylądował na 129 m.

Przez ostatnie kilka dni Żyła przebywał na kwarantannie z powodu dodatniego wyniku testu PCR. Do składu na piątkowe zawody w Willingen został wstawiony tuż przed konkursem, gdyż dopiero w czwartek późnym wieczorem dotarł na miejsce, gdy dwa kolejne testy nie wykryły w jego organizmie koronawirusa.

Obie Polki nie zachwyciły, choć także specjalnie nie zawiodły. Kinga Rajda uzyskała 98 i 94,5 m, a Nicole Konderla - 88,5 i 88 m.

W drugiej serii formą błysnął Dawid Kubacki. W pierwszym skoku uzyskał odległość 119,5 m, a w ponownej próbie osiągnął 137,5 m.

Przed Willingen Polacy dotychczas dwukrotnie wystąpili w pucharowej rywalizacji drużyn mieszanych. 6 grudnia 2013 roku zespół w składzie: Joanna Szwab, Maciej Kot, Magdalena Pałasz oraz Kamil Stoch zajął ostatnią, 14. lokatę. Natomiast 20 lutego 2021 roku w Rasnovie czwórka: Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel oraz Dawid Kubacki wywalczyła siódme miejsce w gronie dziewięciu ekip.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama