107,6 FM

Czy pozycjonowanie ma sens?

Z końcem 2021 roku liczba internautów w Polsce sięgnęła 30. milionów, a spośród nich aż 77% choć raz dokonało zakupów w sieci. Jednocześnie łączna wartość rynku e-commerce za zeszły rok wyniosła 100 mld złotych. Jest więc oczywiste, że każdy, kto ma apetyt na to, by uszczknąć dla siebie kawałek z tego tortu i mieć udział w zyskach, musi być tam, gdzie są klienci. SEO (z ang. Search Engine Optimization), czyli optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe celem osiągnięcia jak najlepszej widoczności w Google, to najlepszy sposób, by dotrzeć ze swoją ofertą do zainteresowanych osób. Na zadane powyżej pytanie nie ma innej odpowiedzi niż: Tak, pozycjonowanie jak najbardziej ma sens! Jeżeli garść powyższych danych jeszcze Cię nie przekonała, czytaj dalej.

Najważniejsze powody, dlaczego pozycjonowanie stron ma sens

Oto, dlaczego pozycjonowanie stron internetowych to must have, nie tylko sklepów internetowych, ale wszelkich biznesów, niezależnie od skali wielkości:

  1. Klienci szukają towarów i usług oferowanych przez Twoją firmę w Internecie - Google przetwarza aż 40 tys. zapytań w każdej sekundzie, a lwia część dotyczy towarów i usług, którymi internauci są realnie zainteresowani, czyli chcą je po prostu nabyć. Szansa, że użytkownik wejdzie na Twoją stronę istnieje tylko wówczas, gdy dasz się znaleźć za pomocą słów kluczowych, które są wpisywane.
  2. Wysokie pozycje przekładają się na ruch - wysokie pozycje to większa szansa na wejście internauty na Twoją stronę. 75% użytkowników Google nie przechodzi poza pierwszą stronę.
  3. Ruch to sprzedaż - im większy ruch, tym lepsza sprzedaż. Średnio co 10. wizyta na stronie kończy się zakupem.
  4. Konkurencja już jest w Google - skoro inni to robią, to musi się opłacać. Pozycjonowanie strony www pozwoli Ci zyskać przewagę nad konkurencją i zyskać status eksperta w branży.

Jeśli po przeczytaniu tych argumentów nadal się wahasz, zastanów się, czy możesz zrezygnować z potencjalnych klientów, którzy są w Sieci i czy chcesz oddać ich konkurencji. To powinno ostatecznie Cię przekonać do niezwłocznego działania.

Profesjonalny marketing internetowy dźwignią handlu

Prowadzenie kampanii SEO należy wpisać w szersze działania związane z reklamą w internecie, czyli SEM (z ang. Search Engine Marketing). Połączenie pozycjonowania strony internetowej z Google Ads daje najlepsze efekty, gdyż za pomocą płatnych linków sponsorowanych można poprawić współczynnik monetyzacji ruchu z wyników naturalnych. Jeżeli ruch z SEO nie generuje zamówień, Google Ads pozwala przypomnieć o porzuconym koszyku bądź przygotować ofertę specjalną dla konkretnej osoby, która była już na stronie. Kampania linków sponsorowanych to również idealne wsparcie dla sklepów internetowych w okresach wzmożonego ruchu bądź chęci natychmiastowej wyprzedaży towarów. Połączone działania marketingowe powinna prowadzić firma zajmująca się reklamą w Internecie. Bowiem tylko starannie zaplanowana i odpowiadająca trendom w wyszukiwarce kampania będzie pozytywnie wpływała na biznes.

SEO, reklama, która się opłaca

Najważniejszą korzyścią, która sprawia, że skuteczne pozycjonowanie strony w Google ma sens, są szeroko pojęte zyski - wizerunkowe oraz finansowe. Profesjonalna agencja zajmująca się reklamą w Google jest w stanie przygotować taką strategię reklamy, że reklama w Internecie finansuje się sama dzięki zwiększonemu popytowi. SEO jest dobre dla biznesów, niezależnie od ich wielkości. Pozycjonowanie lokalne jest świetne na start, jeśli chcesz dotrzeć do nowych klientów z najbliższego otoczenia i zyskać popularność wśród sąsiadów. Jednocześnie nie powinny z niego rezygnować globalne marki, których klienci chcą nabyć ich produkty blisko siebie. Pozycjonowanie ogólne i globalne to działania na większą skalę, dzięki którym firmy mogą rozwijać skrzydła. Niezależnie od tego, czego pragniesz, agencja SEO SEMPIRE pomoże osiągnąć Ci Twój cel. Zaufaj ekspertom, którzy przygotują dla Ciebie plan marketingowy i sprawią, że Twoja strona pojawi się na topie.

Wejdź na https://www.sempire.pl/ wybierz usługę i skorzystaj z możliwości darmowej konsultacji!

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama