107,6 FM

Nie wspominajcie wydarzeń minionych

"Nie wspominajcie wydarzeń minionych, nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy"! Jak reagujecie na taką zachętę z Księgi Izajasza? S. dr hab. Joanna Nowińska, dr Maria Miduch i ks. dr Leszek Makówka mówią o tym, że Bóg nie chce roztrząsać naszych win, ale chce przebaczać!

 

Otworzę też drogę na pustyni, ścieżyny na pustkowiu. S. dr hab. Joanna Nowińska wyjaśnia przesłanie płynące z Księgi Izajasza o Bogu otwierającym przed człowiekiem nowe możliwości, tworzącym drogi, przemieniającym pustynię.

 

Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, mojego Pana. Rozmawiamy o pasji i zachwycie, jaki towarzyszy Świętemu Pawłowu, gdy mówi o poznaniu Boga.

 

«Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz». Dr Maria Miduch wskazuje, że Jezus do jawnogrzesznicy zwraca się w ten sam sposób jak do swej Matki w Kanie Galilejskiej. Rozmawiamy min.o godności kobiety i żydowskim prawie nakazującym kamieniować człowieka pochwyconego na cudzołóstwie.

Z ks. dr. Leszkiem Makówką zapraszamy na spacer po Jerozolimie drogą opisaną w dzisiejszej Ewangelii.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy