107,6 FM

Shalom - czyli czego życzy uczniom Jezus?

Co to znaczy, że Jezus wszedł mimo drzwi zamkniętych? Jakie tajemnice kryje pozdrowienie "Pokój Wam", czyli Shalom? Dlaczego Tomasz chciał włożyć palce w rany Jezusa? O tym rozmawiamy z s. Joanną Nowińską, dr Marią Miduch i ks. Leszkiem Makówką.

 

Wynoszono też chorych na ulice i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich. Także z miast sąsiednich zbiegały się wielkie rzesze do Jeruzalem, znosząc chorych i dręczonych przez duchy nieczyste, a wszyscy doznawali uzdrowienia. O wierze rodzącego się Kościoła i cudach i znakach towarzyszących głoszeniu Ewangelii rozmawiamy z s. dr hab. Joanną Nowińską.

Kiedy Go ujrzałem, do stóp Jego padłem jak martwy, a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc: «Przestań się lękać! Ja jestem Pierwszy i Ostatni, i Żyjący. Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków i mam klucze śmierci i Otchłani. Napisz więc to, co widziałeś i co jest, i co potem musi się stać». Przesłanie Chrystusa do Jana Apostoła wyjaśnia s. Joanna Nowińska.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». Dr Maria Miduch o darze Ducha Świętego odpuszczającego grzechy oraz o znaczeniu słowa "Shalom".

Ks. Leszek Makówka proponuje wycieczkę do Poczdamu, gdzie w barokowym pałacu w parku Sanssouci zobaczymy obraz Caravaggia pt. Niewierny Tomasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Słowo daję

Słowo daję  

Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową  i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy  razem z  ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.

Programy