107,6 FM

SXO jako skuteczna strategia rozwoju dla e-commerce

Prowadzenie biznesu online wymaga intensywnej pracy w kontekście rozwoju własnej marki, pozyskiwania klientów oraz marketingu.

Działania te mają za zadanie wyprzedzić konkurencję, a także zapewniać przychody. Pomocną strategią w tym zakresie – szczególnie dla e-commerce jest SXO, czyli Search Experience Optimization.

Czym jest SXO i jak działa?

SXO mimo szczególnej przydatności w e-commerce może być także wdrożone w obrębie firmowych stron internetowych, które pełnią funkcję wizytówki biznesu. Strategia ta składa się z dwóch ogniw, a ich synergia przynosi korzystne efekty organizacjom działającym online: to SEO (pozycjonowanie) oraz UX design (projektowanie doświadczeń użytkownika). Dlaczego takie połączenie dwóch odrębnych elementów okazuje się tak skuteczne w praktyce?

SEO, czyli pozycjonowanie stron internetowych, skupia się na budowaniu widoczności witryny w wyszukiwarce, takiej jak Google. Należy więc wyselekcjonować frazy kluczowe regularnie wyszukiwane przez użytkowników, jednocześnie zgodne z tym, co znajduje się na konkretnej podstronie. Gdy serwis będzie widoczny na wysokich pozycjach, istnieje duża szansa, że użytkownik otworzy witrynę i zapozna się z jej zawartością. Dodatkowo SEO daje możliwość skutecznego skalowania: zarówno w sklepach internetowych, jak i standardowych wizytówkach firmowych. Dla przykładu, jeżeli prowadzisz biznes lokalny i interesuje Cię pozycjonowanie stron w Krakowie, z czasem możesz zadbać o SEO dla innych fraz, nawiązujących do miejscowości w okolicy. Dodatkowo warto wyszukiwać wyrażenia long-tail, czyli takie, które składają się z wielu słów. Z kolei sklepy internetowe mogą pozycjonować asortyment na wiele fraz, wykorzystując ich synonimy, tym samym budując coraz większą widoczność.

Strategia SXO to także UX – co projektowanie doświadczeń użytkownika ma na celu? W ten sposób ruch pozyskiwany dzięki pozycjonowaniu może być wartościowany. Oznacza to, że istnieje większa szansa na konwersję, czyli wykonanie określonej czynności przez użytkownika (np. zamówienie produktu, zapis do newslettera lub obejrzenie materiału wideo). UX design jest więc nieodłącznym elementem SXO – projektowanie doświadczeń użytkownika składa się z wielu podejmowanych czynności: testów A/B, budowania optymalnej struktury menu i nawigacji, to także dbanie o atrakcyjność contentu oraz dostosowanie strony do smartfonów.

SXO jako skuteczna strategia rozwoju dla e-commerce

Czy SXO może być wdrażane w e-commerce samodzielnie?

Strategia SXO wyróżnia się wysoką skutecznością, jednak wymaga wiedzy nie tylko z zakresu SEO, ale również UX. Z tego względu wdrożenie takiego rozwiązania samodzielnie w sklepie lub na stronie firmowej jest nieco utrudnione. Na usługę SXO możesz zdecydować się poprzez współpracę ze specjalistami, na przykład doświadczoną agencją. Wówczas za strategię oraz działania operacyjne będzie odpowiadać zespół składający się z pozycjonerów, UX designerów, copywriterów, oraz web developerów. Decydując się na SXO realizowane przez specjalistów, możesz zająć się innymi aspektami swojego biznesu online, aby rozwijać działalność w sieci.

Efekty wdrożenia strategii SXO pojawiają się zwykle po kilku miesiącach ze względu na to, w jaki sposób funkcjonuje wyszukiwarka Google. Pozycjonowanie jest procesem długofalowym, ale niezwykle skutecznym. Efekty pozwalają regularnie pozyskiwać ruch organiczny, który z pomocą UX będzie konwertować.

Umów się na darmową konsultację SXO - https://semcore.pl/strategie/sxo/

Skąd czerpać wiedzę o SEO oraz UX?

Pozycjonowanie jest strategią marketingową, która ulega systematycznym zmianom ze względu na aktualizacje algorytmu Google. Jeżeli chcesz czerpać wiedzę o SEO, warto sięgnąć po materiał, który będzie aktualny, a przy okazji przedstawi nie tylko rozwiązania teoretyczne, ale również praktyczne. W tym zakresie doskonale sprawdzi się Case Study Semcore. Publikacja zawiera najważniejsze (aktualne) informacje na temat SEO. Materiał składa się z części teoretycznej oraz praktycznej – to źródło wiedzy dla pozycjonerów, marketerów oraz przedsiębiorców. Publikacja poza pozycjonowaniem traktuje także o wielu elementach z zakresu UX, na przykład linkowaniu wewnętrznym, czy optymalizacji stron pod urządzenia mobilne.

Artykuł sponsorowany (om)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama