107,6 FM

Chorzów. Planetarium Śląskie otwarte po remoncie. Co nowego?

Do pracy po przebudowie wraca Planetarium Śląskie. Dziś (11.06) zaplanowano pierwszy, po czteroletniej przerwie, seans dla publiczności.

Jest najstarsze w Polsce, a jednocześnie najbardziej nowoczesne. Mowa o Planetarium Śląskim, które otwiera się po modernizacji jako Śląski Park Nauki. Teraz ma być miejscem, gdzie będzie można zdobyć wiedzę z astronomii, fizyki, geologii i nie tylko

Oprócz możliwości sięgnięcia gwiazd, na przybyłych czeka całkowicie nowe Śląskie Centrum Nauki. Piotr Bawer, przewodnik planetarium zdradza, jakie atrakcje można znaleźć wewnątrz:

Zwiedzający będą zatem mogli przeżyć trzęsienie ziemi, stworzyć pioruny albo wznieść się na wysokość kilku kilometrów nie ruszając się z fotela.

O edukacyjnej misji odnowionego planetarium mówił jeden z pierwszych zwiedzających – premier Mateusz Morawiecki:

Pierwszy seans zaplanowano w południe. - W weekend otwarcia (11–12 czerwca 2022) seanse będą odbywać się w dzień i w nocy (!). Pierwszy seans dla publiczności odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00.Dokładny harmonogram seansów jest dostępny na naszej stronie internetowej - czytamy na stronie internetowej Planetarium Śląskiego.

Planetarium Śląskie powstało w 1955 r. Rozbudowa i modernizacja obiektu trwała od połowy 2018.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama