107,6 FM

Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha

W Czechach polski turysta czuje się niemal jak u siebie. Tu i ówdzie słychać język polski, a i czeski da się zrozumieć. Trzeba tylko pamiętać, że niektóre słowa mają odmienne znaczenie niż w polskim. Bo „čerstvy” oznacza „świeży”, a „jahody” to truskawki.

W skład dzisiejszej Republiki Czeskiej wchodzą trzy historyczne czeskie krainy: właściwe Czechy na zachodzie kraju, Śląsk Czeski - na północy, przy granicy z naszym Śląskiem oraz Morawy, we wschodniej części kraju naszych południowych sąsiadów. I choć Czechy są popularnym u nas celem podróży, to wydaje się, że dosyć rzadko odwiedzamy Czechy Wschodnie, a konkretnie pogranicze czesko-morawskie. Czas to zmienić! Bo blisko, bo romantycznie, bo historycznie, aktywnie i wypoczynkowo... No i smacznie!

Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Zamek Svojanov Destinační společnost Českomoravské pomezí Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Krzyżowy Wierch w Moravskiej Trebovej. Marek Piechniczek Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Pałac w Moravskiej Trebovej. Marek Piechniczek Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Widok z zamku Svojanov Marek Piechniczek Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Litomysl. Ogrody klasztorne Destinační společnost Českomoravské pomezí Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Litomysl. Widok na zamek z tarasu widokowego Kościoła Odnalezienia Krzyża Św. Destinační společnost Českomoravské pomezí Pogranicze czesko-morawskie dla ciała i ducha   Pałac Nove Hrady. Marek Piechniczek

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..