107,6 FM

Franciszek: Bóg pragnie, byśmy byli otwarci na tych, którzy się od Niego oddalili

O potrzebie wrażliwości na te osoby, których nie ma we wspólnocie Kościoła mówił Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielą modlitwą „Anioł Pański”.

Papież, podobnie jak to czyni co tydzień, nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Łk 15, 4-32), zawierającego trzy przypowieści o miłosierdziu: o pasterzu poszukującym zagubionej owcy, kobiecie, która znajduje zagubioną monetę, oraz ojcu syna marnotrawnego. Zauważył, że łączy je niepokój z powodu braku. „Ten, kto kocha, niepokoi się o tego, którego brakuje, tęskni za tym, który jest nieobecny, szuka tego, który się zagubił, czeka na tego, który się oddalił. Chce bowiem, aby nikt się nie zatracił” – skomentował Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że taki właśnie jest Bóg, który cierpi z powodu naszego oddalenia, a gdy się zagubimy, czeka na nasz powrót. „Zawsze Bóg czeka na nas z otwartymi ramionami, niezależnie od sytuacji życiowej, w której się zagubiliśmy” – podkreślił papież.

Franciszek zachęcił wiernych, by nie zadowalali się pozornym spokojem we własnym gronie, lecz żywili niepokój z powodu tych, których brakuje. „Ojciec prosi nas, abyśmy byli wrażliwi na dzieci, za którymi najbardziej tęskni. Pomyślmy o jakiejś osobie, którą znamy, która jest nam bliska, a która może nigdy nie słyszała, by ktoś powiedział jej: «Wiesz, jesteś ważny dla Boga»” – zaapelował Ojciec Święty na zakończenie swego rozważania.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty wezwał do kontynuowania modlitwy w intencji Ukrainy.

"Módlmy się nadal za naród ukraiński, aby Pan dał mu pocieszenie i nadzieję. W tych dniach kardynał Krajewski, prefekt Dykasterii do spraw Posługi Miłosierdzia, przebywa na Ukrainie, aby odwiedzić różne wspólnoty i dać konkretne świadectwo bliskości papieża i Kościoła" - wzywał papież.

Franciszek prosił również o modlitwę w intencji jego zbliżającej się podróży do Kazachstanu:

"Pojutrze wyjadę na trzydniową podróż do Kazachstanu, gdzie wezmę udział w Kongresie Zwierzchników Religii Światowych i Tradycyjnych. Będzie to okazja do spotkania wielu przedstawicieli religijnych i dialogu jako bracia ożywieni wspólnym pragnieniem pokoju, pokoju, którego spragniony jest nasz świat. Już teraz pragnę skierować serdeczne pozdrowienie do uczestników, a także do władz, do wspólnot chrześcijańskich i całej ludności tego bardzo rozległego kraju. Dziękuję za przygotowania i pracę wykonaną w związku z moją wizytą. Proszę wszystkich, aby wspierali modlitwą tę pielgrzymkę pokoju".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama