107,6 FM

Jak można namierzyć telefon? Aplikacja do śledzenia

Niemal każdy z nas codziennie korzysta z telefonu komórkowego. Przenośne urządzenia to wygodne narzędzia do pracy, nauki czy korzystania z internetu.

Rosnące możliwości smartfonów sprawiają natomiast, że coraz częściej przechowujemy w nich dokumenty, dane do kont bankowych czy płacimy za ich pośrednictwem w sklepie. Wszystko to sprawia, że utrata fizycznego dostępu do naszego urządzenia może się wiązać z poważnymi konsekwencjami, którym oczywiście lepiej zapobiegać. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się aplikacje umożliwiające namierzenie telefonu.

Lokalizowanie telefonu - jak to zrobić przez internet?

Większość użytkowników telefonów komórkowych przechowuje w nich prywatne informacje czy zdjęcia, które nie są przeznaczone dla osób trzecich (na przykład złodziei czy nieuczciwych znalazców). Utrata dostępu do naszego urządzenia może więc oznaczać poważne konsekwencje w postaci kradzieży, prób podszywania się pod nas w mediach społecznościowych czy utraty dostępu do środków płatniczych. Nic więc dziwnego, że spora liczba użytkowników decyduje się na sięgnięcie po lokalizator telefonu, który umożliwia sprawdzenie aktualnego położenia naszego urządzenia. Odzyskanie telefonu jest jak najbardziej możliwe. Pamiętać wówczas należy, że każdy telefon ma swój niepowtarzalny numer, który warto spróbować namierzyć. Mowa tu o numerze IMEI, który ostatecznie może potwierdzić, że telefon należy do nas. Lokalizowanie IMEI jest jednak znacznie trudniejsze niż namierzanie konkretnego telefonu przez internet, za pośrednictwem aplikacji. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie, które spełni oczekiwania użytkownika? 

Zgubiłeś telefon? Skorzystaj z aplikacji

Dziś w sieci znajdziemy zarówno bezpłatne rozwiązania, jak i płatne aplikacje, które umożliwiają zarówno namierzenie telefonu, jak i jego zdalne wymazanie czy zablokowanie, a nawet śledzenie w czasie rzeczywistym. Jednym z wyróżniających się rozwiązań jest z pewnością serwis Lokalizo.pl i powiązana z nim aplikacja, które swoim użytkownikom zapewniają szeroką gamę dostępnych opcji i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest zarówno lokalizacja zgubionego telefonu, jak i uzyskanie dostępu do kopii wiadomości tekstowych i rejestru połączeń śledzonego urządzenia. Aplikacja świetnie sprawdzi się więc na przykład w przypadku rodziców, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniem swojego dziecka. Warto jednak pamiętać, że zaawansowane narzędzia śledzenia często wymagają właściwej konfiguracji (na przykład zainstalowania na namierzanym telefonie). Przed skorzystaniem z nich warto więc zapoznać się z ich regulaminem, cennikiem i zasadami działania. Odpowiednio używana może jednak znacząco zwiększyć poczucie naszego bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama