107,6 FM

Rafał Musioł: Reprezentacja Polski potrzebuje wstrząsu: mentalnego, etycznego i moralnego

- Fernando Santos to selekcjoner nieuwikłany w układy w żadne systemy i żadne układy - tak wybór nowego trenera polskiej kadry piłkarskiej komentował na antenie Radia eM Rafał Musioł, dziennikarz sportowy Dziennika Zachodniego.

W ocenie rozmówcy Radia eM nowy selekcjoner to człowiek, który będzie w stanie wykorzystać potencjał polskiej reprezentacji i mocno ją zmienić. - Po tym, co wydarzyło się na finiszu mundialu w Katarze, reprezentacja Polski potrzebuje bardzo dużego wstrząsu: i mentalnego, i etycznego, i moralnego. Moim zdaniem to jest selekcjoner, którego na pewno na to stać - prognozował Rafał Musioł.

Gość Radia eM pytany o to, czy Fernando Santos przyjechał do Polski szukać nowych wyzwań czy może dorobić do emerytury, przyrównał rozmowy o wieku selekcjonera do dywagacji na temat narodowości. - Klucz jest tak naprawdę zupełnie w czymś innym. To pierwsza świetna decyzja, jaką podjął Cezary Kulesza w Polskim Związku Piłki Nożnej; a po drugie uważam że taki wstrząs (bo sądzę, że będzie to wstrząs) polskiej reprezentacji był bardzo konieczny - ocenił zastępca szefa sportu w Dzienniku Zachodnim.

Naszego rozmówcę pytaliśmy także o to, jak Portugalczyk wpłynie na szkolenie młodzieży, czy faktycznie będzie preferował grę obronną oraz czy w Ekstraklasie znajdzie piłkarskie "perełki" do oszlifowania.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama