107,6 FM

W grupie raźniej - o walorach zwiedzania Muzeum Śląskiego z przewodnikiem

 

 

Byzuch u Ferdynanda? A może Rajza po Muzeum? Razem z panią Beatą Kolarczyk zapraszamy, by skorzystać z propozycji zwiedzania Muzeum Śląskiego z przewodnikiem.


Czym zajmowali się członkowie grupy Gwarek 58? Który kierunek w sztuce kierował się snami? Kim był „śląski Steve Jobs”? I jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? O tym i nie tylko dowiecie się podczas Rajzy, czyli spaceru z przewodnikiem po wystawach stałych Muzeum Śląskiego.

Co zostało z dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice? Kim był Ferdinand? Czym jest rewitalizacja? Ile lat ma wyciągowa maszyna parowa na szybie Bartosz? Jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? W trakcie spaceru Byzuch u Ferdynanda odkryjemy jak funkcjonowała kopalnia w czasach swojej świetności, a także opowiemy jaki miała wpływ na otaczające ją miasto.

I jeszcze Duchy kopalni - nowość w Muzeum Śląskim. Atrakcyjna propozycja dla tych,którzy  fascynują się śląską mitologią - bebokami, topielcami i Skarbnikiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Muzealne czwartki

Muzealne czwartki  

Zapraszamy do odkrywania Muzeum Śląskiego - począwszy od spaceru przez katowicką Strefę Kultury, zwiedzania wystaw stałych, zatrzymania się przed wybitnymi obrazami, poznawania historii, recenzowania muzealnych wydarzeń, a także zaglądania do pracowni i magazynów i przede wszystkim do spotkania z ludźmi, których miłość do sztuki jest zaraźliwa!
Muzealne Czwartki - to pierwszy krok do tego, by zobaczyć więcej!
Dominika Szczawińska - zapraszam!