107,6 FM

Części do maszyn rolniczych – gdzie rolnicy zaopatrują się w części?

Jakość i efektywność pracy rolnika zależy od wielu czynników. Najbardziej oczywistym są czynniki atmosferyczne, które ułatwiają lub czasami wręcz uniemożliwiają wykonanie niektórych obowiązków na roli. Nie tylko pogoda wpływa jednak na zyski lub straty rolnika. Równie istotny jest dobrej jakości sprzęt. Maszyny rolnicze wymagają ciągłej dbałości o ich odpowiedni stan techniczny. Pracują w ekstremalnie trudnych warunkach. Są w użytku przez długi czas podczas całego sezonu rolniczego. Nierzadkie są zatem sytuacje, w których ich użytkownicy pilnie potrzebują części do maszyn rolniczych. Awaria ciągnika, kombajnu zbożowego, siewnika, kosiarek przyczynia się nie tylko do opóźnień w procesach, jakie zachodzą corocznie w gospodarstwie, ale przede wszystkim generuje liczne straty.

Działaniem priorytetowym dla rolnika jeszcze przed rozpoczęciem sezonu powinno być znalezienie wygodnego sposobu na łatwy dostęp do dobrej jakości części do maszyn rolniczych. Gdy o to zadba, nie musi na zapas martwić się ewentualnymi usterkami. Będzie bowiem na nie przygotowany, posiadając bogatą bazę kontaktów do sklepów i hurtowni. Warto pomyśleć o tym wcześniej, zwłaszcza że przy wzmożonym użytkowaniu sprzętu nie sposób uniknąć jego usterek. Każda z nich, jeżeli zostanie zbagatelizowana, może z kolei prowadzić do poważnych awarii. Wówczas skutkuje unieruchomieniem maszyny. Jako najpopularniejsze kanały dystrybucji komponentów do maszyn rolniczych wskazuje się obecnie sklepy internetowe.

Części do maszyn rolniczych – części zamienne a oryginalne

Pierwszy właściciel ciągnika rolniczego z pewnością obdarzy większym zaufaniem wiodących producentów i dystrybutorów części do maszyn rolniczych z gwarancją. Praktyka ta jest całkowicie zrozumiała, zwłaszcza biorąc pod uwagę konieczność korzystania z komponentów wysokiej jakości i naprawiania nowych maszyn w autoryzowanych serwisach. Należy jednak pamiętać również o możliwości kupna licencjonowanych produktów w licznych punktach handlowych, działających zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Częściom tym można zaufać w 100%.

Zakupy w internecie czy w sklepie stacjonarnym?

Sprzedaż części do maszyn rolniczych w sklepach stacjonarnych staje się coraz mniej popularna. To rozwiązanie wykorzystywane głównie wówczas, gdy rolnik ma pewność, że dany komponent otrzyma w znanym sobie miejscu i nie będzie musiał oczekiwać na realizację swojego zamówienia. To proste rozwiązanie, gdy w maszynie rolniczej psują się popularne i dostępne części. W przypadku poważniejszych awarii lub wówczas, gdy usterce ulega nieoczywisty komponent, konieczne może okazać się jego sprowadzenie. To z kolei przysparza problemów w realizacji handlu stacjonarnego. Wiąże się bowiem z dłuższym czasem oczekiwania na daną część. Rolnik, którego sprzęt zostaje unieruchomiony podczas sezonu, ceni sobie własny czas. Zależy mu zatem na szybkiej realizacji zamówienia.

Nowoczesny rolnik nie musi ograniczać swoich technologicznych możliwości. Nawet jeżeli jakiekolwiek części do maszyn rolniczych lub podzespoły nie są dostępne w sklepach stacjonarnych czy hurtowniach, zwykle łatwo można je zamówić w sieci. Sklepy internetowe oferują zarówno oryginalne, jak i zamienne części do urządzeń rolniczych. Odpowiednie części rolnicze można ponadto kupić nowe lub używane. Asortyment internetowych sklepów rolniczych odpowiada na niemal wszystkie potrzeby właścicieli gospodarstw rolnych. Z ich ofertą zapoznają się nie tylko ci, którzy posiadają niewielkie obszary pola uprawnego, ale również przedsiębiorcy. Jaka jest przewaga sieci nad handlem tradycyjnym? W cyberprzestrzeni to przede wszystkim różnorodność i bogactwo asortymentu.

W stacjonarnych punktach od ręki oferowane są zwykle najpopularniejsze części. Oznacza to, że rolnik otrzyma w nich zwykle te komponenty, które najczęściej psują się w danym sprzęcie. Jeżeli poszukuje mniej popularnych części do ciągników i maszyn uprawnych, często jest zmuszony zrezygnować z usług stacjonarnych. Oczekiwanie na zrealizowanie transakcji wykonywanej na specjalne zamówienie może okazać się nieopłacalne. Zwykle jest to bowiem proces zbyt czasochłonny. Tymczasem wysyłka i dostawa sprzętu zamówionego w sklepie internetowym trwa najczęściej nie dłużej niż 24 godziny od złożenia zamówienia.

Części do maszyn rolniczych – gdzie rolnicy zaopatrują się w części?

Jak sprawdzić ofertę sklepu?

W sklepie firmy GALOP klienci mają możliwość profesjonalnego doboru części do różnych rodzajów maszyn rolniczych. W ofercie sklepu znajdują się części pochodzące od renomowanych producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych marek. Wśród uznanych producentów wymienia się przede wszystkim takie firmy jak: Massey Ferguson, John Deere, Case IH, New Holland, Claas. Szeroki wybór części to zaleta, którą przede wszystkim cenią sobie klienci, robiący zakupy w sieci. Do swoich maszyn poszukują oni głównych komponentów lub dodatkowego wyposażenia (pomp, filtrów, belek, opryskiwaczy, pras, kos, przetrząsarek, bębnów). Popularnością cieszą się również akcesoria (uszczelnienia, smary, oleje, złączki, itp.). By sprawdzić, jakie części zamienne do maszyn rolniczych oferują sklepy internetowe lub stacjonarne, warto skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą lub przedstawicielem danego punktu handlowego.

Jak dobrać części do maszyn rolniczych?

Sklep z częściami do maszyn rolniczych GALOP oferuje klientom bogaty wybór nie tylko najpopularniejszych, ale również stosunkowo rzadko poszukiwanych na rynku branżowym komponentów. Dobór części do maszyn rolniczych wydaje się tylko na pozór skomplikowany. To proces, w którego realizacji pomagają specjaliści, oferując fachowe doradztwo. W rolnictwie nie ma bowiem czasu na pomyłki. Z tego względu szczególną uwagę przykłada się do szybkiego, ale równocześnie efektywnego doboru elementów do określonego modelu i rodzaju maszyny. Odpowiednie części zamienne do ciągników i maszyn rolniczych dobiera się na podstawie indywidualnych potrzeb każdego klienta. W tym celu należy odbyć z klientem szczegółową rozmowę (zwykle przeprowadzaną telefonicznie). Pomocna okazuje się seria i model pojazdu rolniczego. Wiele komponentów opisanych jest ponadto w dostępnych w sklepach katalogach.

Artykuł zewnętrzny (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama