107,6 FM

Bez zaskórników dzięki plastrom oczyszczającym - co musisz wiedzieć?

Niedoskonałości skóry potrafią być prawdziwą zmorą. Jednak zanim na twarzy pojawi się pryszcz, jego zwiastunem są rozszerzone pory i czarne kropeczki, czyli wągry. Gdy dojdzie do ich nadkażenia bakteryjnego, pojawiają się wypryski. Trzeba zatem skutecznie walczyć z wągrami i jednym ze sposobów są plastry na wągry. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej.

Plastry na wągry - co warto o nich wiedzieć? 

Plastry na wągry pozwalają walczyć z niedoskonałościami skóry znacznie skuteczniej. Mogą zarówno usuwać wągry, jak i zapobiegać ich powstawaniu, zatem ich stosowanie sprzyja promiennej i zdrowej skórze. Najczęściej stosuje się je co 3 dni. Dostępne są zarówno plastry oczyszczające na nos, jak i plastry na wągry przeznaczone na strefę T, zatem czoło policzki i brodę. Plastry usuwające zaskórniki są odpowiednim wyborem zarówno dla osób mających cerę tłustą, mieszaną, jak i suchą. Wszystkie osoby, które mają problemy z niedoskonałościami mogą docenić ich działanie. Plastry na wągry są nasączone substancją aktywną np. węglem aktywnym. Ten ostatni dogłębnie oczyszcza skórę, wyciągając na zewnątrz zanieczyszczenia. Dodatkowo plastry mogą być nasączone oczyszczającym wyciągiem z zielonej herbaty, który ma działanie ściągające pory, a ponadto reguluje wydzielanie sebum. Istotnym składnikiem plastrów na wągry jest również kwas salicylowy. Taki środek ma działanie odkażające.         

Jak działają plastry oczyszczające? 

Warto wiedzieć jak działają plastry z węglem aktywnym. Otóż plasterek na wągry reguluje wydzielanie sebum. Ma też działanie antyseptyczne, antybakteryjne oraz dezynfekujące. Dogłębnie oczyszcza skórę, zapewniając uczucie odświeżenia. Może mieć również działanie przeciwgrzybiczne. Plastry na wągry zawierają także substancje łagodzące podrażnienia, takie jak choćby ekstrakt z rumianku.        

Jak należy używać plastrów na wągry?   

Jak doradzają specjaliści z Dr.Max, plastry na zaskórniki powinny być stosowane na oczyszczonej skórze twarzy. Zatem najpierw należy oczyścić skórę przy użyciu odpowiedniego żelu np. z drobinkami myjącymi albo płynu micelarnego. Później można już przystąpić do właściwej pracy, czyli usuwania wągrów. Zanim naklei się plasterek na skórę, trzeba ją zwilżyć wodą. Plasterek pozostawia się w danym miejscu przez 5-10 minut, a następnie odkleja stopniowo od krawędzi. Dzięki zastosowaniu plastrów na wągry skóra może być gładsza, a pory zwężone. Dzięki takim produktom znacznie łatwiejsze jest wykonanie makijażu. Oczywiście trzeba pamiętać, by stosować kosmetyki, które nie zatykają porów.   

Artykuł zewnętrzny (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama