107,6 FM

Europejskie Dni Dziedzictwa

Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń - pod takim hasłem odbędą się 9 września w Muzeum Śląskim Europejskie Dni Dziedzictwa.

W programie między innymi:

"Piosenka dla każdego". Śpiewając razem tworzymy wspólnotę  połączoną zabawą i radością. Aby wziąć udział w muzealnej „lekcji muzyki” nie trzeba mieć specjalnych uzdolnień, wystarczy zapał i dobry humor. Do wspólnego muzykowania zaprasza Krzysztof Dudzik, dyrygent Chóru Społecznego Muzeum Śląskiego.

„Byzuch u Ferdynanda”. Kopalnia Ferdynand powstała 200 lat temu. O jej historii i o tym jak wygląda jej dziedzictwo we współczesnych Katowicach opowiedzą przewodnicy Muzeum Śląskiego. Co zostało z dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice? Kim był Ferdinand? Czym jest rewitalizacja? Ile lat ma wyciągowa maszyna parowa szyby Bartosz? W trakcie spaceru z przewodnikiem odkryjemy jak funkcjonowała kopalnia w czasach swojej świetności, a także opowiemy jaki miała wpływ na otaczające ją miasto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Muzealne czwartki

Muzealne czwartki  

Zapraszamy do odkrywania Muzeum Śląskiego - począwszy od spaceru przez katowicką Strefę Kultury, zwiedzania wystaw stałych, zatrzymania się przed wybitnymi obrazami, poznawania historii, recenzowania muzealnych wydarzeń, a także zaglądania do pracowni i magazynów i przede wszystkim do spotkania z ludźmi, których miłość do sztuki jest zaraźliwa!
Muzealne Czwartki - to pierwszy krok do tego, by zobaczyć więcej!
Dominika Szczawińska - zapraszam!