107,6 FM

Jubileusz koronacji Piety w Hałcnowie

Niedziela 17 września to dzień głównych obchodów jubileuszu 30. rocznicy nałożenia koron na skronie Matki Bożej i Jej Syna. To zarazem parafialny odpust. O 12.00 rozpocznie się odpustowa Suma, koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Będzie to zarazem dziękczynna Msza św. za dar koronacji koronami papieskimi, której we wrześniu 1993 r. dokonali: kard. Franciszek Macharski wraz z abp. Stanisławem Nowakiem i bp. Tadeuszem Rakoczym.

Główne jubileuszowe uroczystości poprzedziła w piątek 15 września odpust ku czci MB Bolesnej i początek warsztatów wokalnych, a po Mszy św. o 18.15 odbyło się wręczenie parafialnej nagrody „Pro laborem ad Dei gloriam”. - W tym szczególnym roku mamy aż pięcioro laureatów - podkreślał ks. Piotr Konieczny, a na nagrodzonych czekało pięć statuetek nagrody: miniatur figury MB Hałcnowskiej.

Laureatów zaprezentowała Maria Satława, przewodnicząca kapituły nagrody przyznawanej od 2009 r. Otrzymali je: Diecezjalne Radio Anioł Beskidów, od wielu lat wspierające kontakt diecezjan z hałcnowskim sanktuarium. W imieniu radia statuetkę odebrał ks. Piotr Bączek, dyrektor Anioła Beskidów. W gronie laureatów znaleźli się także: Magdalena Cebulak, Jadwiga Honkisz; Janina Łecka oraz Mirosław Teda. Nagrody - statuetki oraz pamiątkowe plakiety, wręczyli: były proboszcz ks. prał. Stanisław Morawa oraz ks. Piotr Konieczny.

W niedzielę 17 września o 12.00 Sumie odpustowej i jubileuszowej przewodniczyć będzie bp Roman Pindel. Po Mszy św. można będzie także odwiedzić jubileuszową wystawę w auli domu pielgrzyma, a także zdobyć okolicznością kartkę pocztową, wydaną z tej okazji przez Pocztę Polską.

Trzy dni trwały warsztaty muzyczne, które zakończy finałowy koncert jubileuszowy w niedzielę po Mszy św. o 18.15. W koncercie, który rozpocznie się o 19.00 z udziałem uczestników warsztatów wokalnych, wystąpi także znana wokalistka Beata Bednarz.

- Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej i świętowania - mówi ks. Piotr Konieczny, proboszcz hałcnowski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama