107,6 FM

Jak znaleźć czas na relaks i odprężenie podczas intensywnego city breaku?

Wydawać by się mogło, że podczas intensywnych wyjazdów brakuje nam czasu na chwilę odpoczynku. To bardzo trudne zadanie, by podczas takich city breaków znaleźć chwilę wytchnienia, ale nikt nie mówi, że to niemożliwe. Sprawdźmy, jak ułatwić sobie planowanie i uwzględnić w wyjazdach także chwilę relaksu.

Zaplanuj przerwy od zwiedzania jeszcze przed wyjazdem 

Trzydniowy wyjazd do stolicy europejskiego kraju? A może krótki, weekendowy wypad na city break do mniej popularnego turystycznie miasta? Bez względu na cel podróży oczywiste jest, że każdy dzień musimy dokładnie zaplanować. W tym pomagają nam wpisy blogowe podróżników, którzy specjalnie tworzą plany zwiedzania na 48, 72 godziny, lub na całe 7 dni

Taki plan to doskonały punkt wyjścia do własnego dostosowania planu podróży. Przede wszystkim musimy zweryfikować, czy te gotowe propozycje wycieczek uwzględniają rzecz trywialną, ale jakże często pomijaną - przerwy na odpoczynek, obiad, kawę lub czas wolny. Jeśli nie, sami będziemy musieli takie przerwy sobie zaplanować, jeszcze będąc w domu i analizując atrakcje do zobaczenia. Jeśli czas na relaks i odprężenie znajdzie się w naszym planie, będziemy mieli poczucie, że wszystko podczas wyjazdu idzie zgodnie z planem, co wpłynie na nas naprawdę motywująco. 

Zmęczenie zwiedzaniem? Skorzystaj z udogodnień dla turystów 

Jak znaleźć czas na relaks i odprężenie podczas intensywnego city breaku?

Znaleźliśmy za pośrednictwem eSky.pl atrakcyjne loty do uwielbianego przez turystów miasta? Już teraz zdajemy sobie sprawę z tego, że w tak krótkim czasie nie będziemy w stanie zaliczyć wszystkich atrakcji turystycznych, nawet eliminując planowane przerwy na odpoczynek? W takim razie czas zastanowić się, czy miasto to nie dysponuje jakimiś specjalnymi usługami dla turystów, które nieco ułatwiają zobaczenie jak największej liczby rzeczy w krótkim czasie.

Spójrzmy, chociażby na - Rzym atrakcje. To miasto, którego nie sposób zwiedzić całego na piechotę. Wystarczy jednak rozglądnąć się i już po chwili znajdziemy jeden z popularnych autobusów "Hope-on Hope-off", które cały dzień kursują w pętli, zatrzymując się obok największych atrakcji turystycznych. Wybierając się na city break z Krakowa, coraz częściej w uczęszczanych przez turystów miastach znaleźć możemy propozycje zwiedzania grupowego na rowerach, w meleksach czy na hulajnogach elektrycznych. Świetny sposób na przyspieszenie zwiedzania i wygospodarowania czasu na wieczorny relaks i odpoczynek. 

Nie zwiedzaj na siłę - to trudne ale możliwe 

City break Rzym to doskonały kierunek na każdą porę roku. Jednak przeglądając listę "must see" na lotnisku zdamy sobie sprawę z tego, że zgłębienie każdej atrakcji, zabytku, muzeum i innych atrakcji graniczy z cudem, nawet podczas dłuższego, tygodniowego wyjazdu.

To jedno z najtrudniejszych wyzwań, ale warto czasami po prostu odpuścić i cieszyć się atmosferą, chłonąć klimat obcego miasta i poprzestać jedynie na zobaczeniu tych arcyważnych miejsc, bez których nie moglibyśmy opuścić miasta. To trudne, ale nikt nie powiedział, że nie wrócimy tu jeszcze za kilka lat, by zwiedzić resztę atrakcji. Dzięki takiemu podejściu do podróżowania unikniemy wyrzutów sumienia, a i nasz urlop, tak bardzo wyczekiwany, nie zamieni się w nieskończony wyścig z czasem. 

Artykuł sponsorowany (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama