107,6 FM

Katowice. Pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Rozpoczął [07.05.2024] się XVI Europejski Kongres Gospodarczy. W tym roku dyskusje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą dotyczyć między innymi trudnej sytuacji geopolitycznej, zwłaszcza za wschodnią granicą oraz sprawiedliwej transformacji terenów poprzemysłowych.

Podczas inauguracyjnego wystąpienia przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen mówiła o Katowicach jako wzorze przemian ekonomicznych:

Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przyjechali politycy, samorządowcy i przedstawiciele świata biznesu. Rozmowy dotyczą zarówno globalnych zmian, w tym tych dotyczących klimatu, jak i bardziej lokalnego działania. - Mówił marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa:

W ciągu trwania kongresu odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych, debat i wydarzeń towarzyszących. Oprócz transformacji, główne tematy rozmów to bezpieczeństwo i gospodarka cyfrowa. Europejski Kongres Gospodarczy potrwa do czwartku. Oprócz Ursuli von der Leyen, w spotkaniach biorą udział premier Donald Tusk, ministrowie, politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz delegacje zagraniczne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama