107,6 FM

Wzrastać w wierze

Ja zwyciężyłem świat (J 16,33)

J 16,29-33 

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś».

Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat».

Ja zwyciężyłem świat (J 16,33)

Wzrastać w wierze. Nie tylko pod wpływem nauk i przypowieści, nie tylko na widok cudów. Wzrastać w wierze to umacniać swoje trwanie przy Jezusie. Nawet wtedy, gdy nieraz się Go opuściło. To nie tylko czytanie i powtarzanie Jego słów: „Jam zwyciężył świat”, ale i odkrywanie w swojej historii, że to dzięki Jezusowi pokonuję w swoim życiu wszystko, co mi „świat” przynosi. Czasem z bólem, odrzuceniem, osamotnieniem. Jak Jezus. Pójście za Chrystusem nie prowadzi nas tylko przez tajemnice radosne i chwalebne Różańca. Od czasu do czasu stajemy również wobec tych bolesnych. Niełatwych. Najważniejsze, aby przeżywać je razem z Nim.

Ewangelia z komentarzem. Wzrastać w wierze
Gość Niedzielny

 

Zobacz: Teksty dzisiejszych czytań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..