107,6 FM

Ile jestem w stanie oddać, aby być przy Bogu i z Bogiem?

Jednego ci brakuje. (Mk 10,21)

Mk 10,17-27 

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Jednego ci brakuje. (Mk 10,21)

Ile jestem w stanie oddać, aby być przy Bogu i z Bogiem? Co w moim życiu ciągle szepcze lub krzyczy, że jest ważniejsze od Niego? Co tak kurczowo ściskam w swoich dłoniach, że nie jestem w stanie uchwycić się Boga i Jego się trzymać? Jak ewangeliczny młodzieniec jesteśmy w stanie wyliczać Bogu i ludziom swoje zasługi. Odcinać kolejne kupony z listy życiowych sukcesów. Przyszywać do swojego mundurka emblematy potwierdzające zdobycie kolejnych sprawności na drodze do doskonałości. A Jezus tylko spogląda na nas z miłością i mówi: „Ja chcę Ciebie”. Przez igielne ucho przeciśniemy się tylko nadzy. Pozostawiając za sobą wszystko, z wyjątkiem serca. Jezus o nie dziś prosi młodzieńca i Ciebie.

 

Ewangelia z komentarzem. Ile jestem w stanie oddać, aby być przy Bogu i z Bogiem?
Gość Niedzielny

Zobacz: Teksty dzisiejszych czytań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..