107,6 FM

Relacja z Nim jest tym najlepszym, nieprzemijającym skarbem

Gdzie jest skarb twój, tam będzie i serce twoje. Mt 6,21

Mt 6,19-23 

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.

Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!»

Gdzie jest skarb twój, tam będzie i serce twoje. (Mt 6,21)

Odnalezienie skarbu, czyli tego, co będzie dla nas najważniejsze, rozwiązuje wiele niepotrzebnych napięć i problemów. Przestajemy się miotać, szukać szczęścia w różnych miejscach, biegać między czasem sprzecznymi wartościami. Skarb angażuje i przywiązuje serce, wszystko inne staje się względne i zepchnięte na dalszy plan. Rozczarowania, które przeżywamy, najczęściej wynikają z tego, że uczyniliśmy swoim skarbem coś, co jest kruche, przemijające, łatwe do utracenia. Jezus zaprasza nas do zainwestowania naszego serca i energii bez ryzyka straty czy zawodu. Relacja z Nim jest tym najlepszym, nieprzemijającym skarbem, który porządkuje wszystko i ustawia we właściwej kolejności.

Ewangelia z komentarzem. Relacja z Nim jest tym najlepszym, nieprzemijającym skarbem
Gość Niedzielny

 

Zobacz: Teksty dzisiejszych czytań

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..