107,6 FM

 • Margo
  13.10.2018 20:11
  Cytat jedego z ojców Synodu : "jeden z młodych mówił o zagubieniu, bezradności młodych chrześcijan, kiedy rozmawiają ze swymi muzułmańskimi rówieśnikami, którzy okazują się lepiej uformowani w wierze " - islam jako religia nie ma od czasów Avicenny czy al-Gazalego żadnych podstaw intelektualnych. Jest tylko ślepy fanatyzm uczony w szkołach koranicznych. Jeśli muzułmanin odstąpi od wiary - grozi mu śmierć. Nie śmierć od Allacha TYLKO śmierć od rodziny i współwyznawców! To rodzi fanatyzm. A rola kobiety w islamie - jak więc rozumieć "to lepiej uformowanie w wierze" - porównanie co najmniej nie na miejscu !
  doceń 21
  • podaj nick
   16.10.2018 08:41
   jeden cytat i już wiadomo, że synod o głodnych kawałkach, "ojciec" pewnie nosi się z misją założenia jakiejś nowej niepotrzebnej nikomu szkoły, zaopiekuje się duszpastersko zagubionymi i bezradnymi chłopcami
   doceń 0
 • Dremor
  13.10.2018 21:44
  Bezradność wynika w dużej mierze z braku wiedzy na temat innych religii. Młody muzułmanin zna doskonale chrześcijaństwo, zaś młody katolik o islamie wie tyle, co z memów w internecie.
  • Alicja
   14.10.2018 06:16
   Bezradnosc przede wszystkim wynika z braku znajomosci wlasnej religii oraz apologetyki, a w drugim rzedzie z nieznajomosci islamu. Niebezpieczne jest zaglebianie sie w inna religie nie zrozumiawszy uprzednio katolicyzmu. Z moich doswiadczen wynika, ze przecietny muzulmanin ma zafalszowany obraz chrzescijanstwa. Katolik nie znajacy swojej wiary, a zaglebiajacy sie w islam (ktory postrzega chrzescijanstwo jako falszywa religie), moze dac sie latwiej zwiesc i zafascynowac islamem.
   doceń 21
  • Katolik k
   14.10.2018 07:30
   Nie tylko mlodzi ale i starsi.Przychodzi do mnie para Swiadkow Jehowy i chce o Biblii pogadac wiec dla zartow towarzystwa wpuszczam.Podejmujemy rozmowe.Okazuje sie ,ze jeden z nas ateista bardzo dobrze zna Biblie i swietnie sobie z nimi radzi a na koniec jeden ze Swiadkow mowi tak-32 lata jestem w sluzbie i pierwszy raz widze katolika,ktory zna Biblie.No to moze nigdy nie rozmawiales z osobami duchownymi? A on na to -panie,ci to juz prawie wogule jej nie znaja.Niedlugo potem przekonalem sie,ze mowil prawde.Katolicy tyle jej znaja ile w kosciele uslysza.A o interpretacji to juz mowy nie ma.
   doceń 4
  • Markoni
   14.10.2018 09:56
   Katoliku K w jakiej ty rzeczywistości żyjesz?

   Zwykli muzułmanie mają zakaz poznawania innych religii.
   W wielu krajach, gdy np. chrześcijanin podejmie rozmowę o chrześcijaństwie z muzułmaninem to grozi mu śmierć - to "przestępstwo" nazywa się tam prozelityzmem.

   Wilu muzułmanów nie zna islamu. Właśnie zainteresowanie swoją muzułmańską religią i życiem Mahometa w licznych przypadkach było powodem odejścia od islamu.

   W swoim już długim życiu nie spotkałem księdza, który nie znałby Biblii.
   Oczywiście są księża, którzy znają Pismo Święte lepiej od innych. Są i tacy, którzy są tak zafascynowani Biblią, że uczą się języków starożytnych, aby móc czytać ją w oryginale i wydobywać treści, których dotąd nie znali.

   Bycie ateistą to najlepszy dowód na niezrozumienie Pisma Świętego. A ile jest warte czytanie czegoś bez zrozumienia to już sam oceń.
   doceń 21
   • Katolik k
    14.10.2018 10:58
    Moj przyjaciel muzulmanin przeszedl na chrzescjanstwo choc wie ,ze do ojczyzny wrocic juz nie moze.Mimo to wsrod muzulmanow mam przyjaciol,ktorzy obserwuja i sie wahaja. Widzialem jak Swiadkowie Jehowy pastwili sie nad niewiedza biblijna zakonnicy a poszlo o Trojce.Nie miala pojacia co mowi powolujac sie na biblie.Inna zakonnica wytlumaczyla mi dlaczego.Nie ma obowiazku poznawania biblii a natlok innych obowiazkow to uniemozliwia w czasie wolnym.Moj proboszcz ma rowniez metne pojecie o biblii a obiecalem zonie,ze nie bede o niej z nim wiecej rozmawial bo ostatnio gadal takie glupoty,ze sama byla zdziwiona.Jesli chodzi o ateiste.Byl nim dlugoletni rektor najstarszego uniwersytetu w srodkowej europie.Ciekawa rozmowe przeprowadzilismy na temat Fatimy.Przyznal,ze argumentow odrzucic sie nie da i je nawet uzupelnil.Jednak takiego autorytetu jaki ma teraz kosciol w Polsce nie przyjmie.Wydawalo mi sie,ze znam biblie dobrze jednak on zna ja lepiej i lepiej potrafi umiescic i wyjasnic kontekst historyczny.
    doceń 3
    0
   • Dremor
    14.10.2018 11:23
    Markoni, Twoja wypowiedź tylko potwierdza słowa moje i Katolika K. Muzułmanie mają obowiązek poznawania innych religii, a już znajomość chrześcijaństwa i judaizmu celem prowadzenia dyskusji z "Ludem Księgi" jest nakazem wynikającym wprost z koranu.
    W krajach, gdzie obowiązuje surowe prawo koraniczne owszem, chrześcijanin ma zakaz rozpoczynania dyskusji z muzułmaninem, choć nigdzie nie jest to karane śmiercią. Kara śmierci istnieje w kilku krajach muzułmańskich za znieważanie islamu, a nie za prowadzenie dyskusji, którą każdy muzułmanin może rozpocząć z innowiercą.
    doceń 2
    0
   • Max
    14.10.2018 11:55
    W zasadzie to nie jestem pewien czy da się robić porównanie pomiędzy islamem a chrześcijaństwem.
    Chrześcijaństwo to religia a islam to totalitarny systemem politycznym oparty na religii.


    doceń 17
    0
   • Markoni
    14.10.2018 11:59
    Poznanie to poszukiwanie prawdy o czymś.
    Muzułmanie nie "ponają" chrześcijaństwa a są nauczani pogardy w stosunku do chrześcijan, a często nawet nienawiści.
    doceń 15
    0
   • Dremor
    14.10.2018 21:20
    Max, Markoni, znów głosicie tezy rodem z memów.
    doceń 1
    0
   • Ra-MIMI
    14.10.2018 23:06
    DREMOR jak zwykle mówisz nieprawdę! W pakistanskiej celi śmierci od kilku lat siedzi chrześcijańka Asia Bibi za wspomnienie o Jezusie Chrystusie podczas wymuszonej rozmowy z muzułmankami, gdy osmieliła się nie stać w kolejce za zwierzetami czekającymi na napojenie woda i skorzystała ze studni zaraz po muzulmankach, czym wywolała ich oburzenie. Gdyby nie opinia publiczna dawno zostałaby ukamieniowana. To niewyobrażalne, ilu chrzescijan zginęło śmiercią męczeńską za przyznawanie się do Chrystusa w czasach, w ktorych żyjemy... Czytam te twoje wypowiedzi na każdy temat i zawsze są one antykatolickie. Masz etat na rozkrecanie dyskusji czy na wzniecanie wątpliwości i niepokoju u czytających twoje wypociny???
    doceń 12
    0
   • Dremor
    15.10.2018 08:38
    Nie siedzi za wspomnienie o Jezusie, tylko za lekceważące wyrażenie się o Mahomecie, które zostało uznane za bluźnierstwo.
    Niemniej uważam, że nie powinna istnieć w prawie państwowym kara za przekonania religijne, zarówno w Pakistanie, jak i w Polsce, gdzie mamy archaiczny przepis o "obrazie uczuć religijnych".
    doceń 3
    0
   • Bcia
    15.10.2018 19:28
    Dremor przeczysz sam sobie - z jednej strony nie podoba ci się prawo muzułmanów, a z drugiej strony walczysz aby im umożliwić zaprowadzanie tego prawa w Europie.
    Zdecyduj się na jakąś opcję, bo ciężko sie z tobą dyskutuje
    doceń 8
    0
  • Elementh
   15.10.2018 09:10
   Większość muzułmanów z którymi miałem kontakt ma bardzo słaba wiedzę o chrześcijaństwie i innych religiach, nie przeszkadza im to jednak być wrogo nastawionym do wyznawców Chrystusa. Ale tacy bajkopisarze jak Dremor oczywiście cały czas zaklinają rzeczywistość, to jest zresztą nowy sposób walki z Kosciolem- nie uderzać w niego otwarcie, ale pod pozorem dobrych intencji niszczyć go od wewnatrz.
   doceń 14
   • Dremor
    15.10.2018 09:30
    Pewnie, życzliwe wyrażanie się o wyznawcach innych religii i przełamywanie durnych stereotypów jest "niszczeniem Kościoła od wewnątrz" :D
    doceń 0
    0
   • MaxMax
    15.10.2018 19:31
    Tyle, że ty piszesz nieprawdę :)
    Promujesz islam i wypowiadasz się wrogo w stosunku do Kościoła Katolickiego
    doceń 9
    0
   • Dremor
    16.10.2018 07:32
    Robi się coraz ciekawiej, teraz prezentowanie chrześcijańskiej doktryny na temat innych religii nazywa się "promowaniem islamu" i wrogością wobec Kościoła. Naprawdę, proponuję zapoznać się z własną wiarą i co ona mówi.
    doceń 0
    0
   • MaxMax
    16.10.2018 20:45
    Ale ty nie prezentujesz chrześcijańskiej doktryny na temat innych religii ale wspierasz propagandę Sorosa itp. dotyczącą konieczności zasiedlenia Europy anonimowymi przybyszami z krajów Afryki Pn i Bliskiego Wschodu
    doceń 3
    0
 • Yutta
  13.10.2018 22:03
  A skąd-że to Dremor - jest przekonany - że oto młody muzułmanin zna chrześcijaństwo - chciałbym zapytać? Owszem trochę bywałem w świecie , gdzie przebywają muzułmanie - i takiego zamknięcia się na innych, z dozą wrogości - jako do "skażonego", "niewiernego" nie spotkałem w żadnej religii. No może jeszcze w jednej, ale nie powiem, proszę się domyśleć, takiej gdzie przejeżdżając przez pewną ulicę , w pewnym ważnym mieście, w pewnym państwie autobus zaatakowali znani mi wyznawcy - znani mi z obrazów polskich malarzy ze świętowania końca tygodnia.
  doceń 27
  • Dremor
   14.10.2018 11:29
   Wiem to stąd, że jako teolog mam kontakt z nauczycielami, którzy prowadzą lekcje religii w centrach muzułmańskich i w związku z tym znam program nauczania zarówno typowych szkół koranicznych jak i klasycznej katechezy w islamie.

   Poza tym, gdybyś naprawdę znał islam, nie tylko zza okien autobusu, to byś wiedział, że chrześcijanin w islamie nie jest uznawany za niewiernego.
   doceń 0
  • Henark
   14.10.2018 11:44
   Ja tobie Dremor nie wierzę, za dużor razy już sę myliłeś w tym co z taką pewnością pisałeś. Wklej jakiś link żeby można było zweryfikować to co mówisz, bo zdarzenia z rzeczywistości temu przeczą.
   doceń 21
   • Dremor
    14.10.2018 21:34
    Mam podać link do rozmowy z imamem? Wybacz, ale nie wrzucałem swoich rozmów do internetu ;)

    Ale jeśli chcesz konkretów, to wystarczy sięgnąć bezpośrednio do Koranu. Sposób postępowania z chrześcijanami reguluje sura 29:43
    „I nie sprzeczajcie się z Ludem Księgi inaczej, jak w sposób uprzejmy, z wyjątkiem tych spośród nich, którzy są niesprawiedliwi, i mówcie: „Uwierzyliśmy w to, co nam zostało zesłane, i w to, co wam zostało zesłane. Nasz Bóg i wasz Bóg jest jeden i my jesteśmy Mu całkowicie poddani.”
    doceń 0
    0
   • Henark
    15.10.2018 19:36
    Koran w wersji polskiej czy angielskiej nie obowiązuje muzułmanina.
    Liczy się wersja arabska, a tego nie jestem w stanie sprawdzić.
    Tłumaczeniom robionym na użytek europejczyków też nie wierzę tak jak i tobie.

    Za dużo się już wydażyło, aby tak bezkrytycznie ufać każdemu, kto mówi, że przybywa w pokoju. Skąd tyle ofiar, zamachów, mordów i gwałtów dokonywanych przez muzułmanów na ludziach innych religii i tylko dlatego, że byli innej religii?
    doceń 7
    0
   • Dremor
    16.10.2018 07:27
    Proszę, tekst oryginalny z tłumaczeniem literalnym:
    https://quran.com/29/46

    (mój błąd powyżej, podpisałem werset 29:43, a to 29:46)
    doceń 0
    0
   • Gosc
    16.10.2018 11:09
    Gadanie, że Koran w tłumaczeniu nie obowiązuje jest "wiedzą na poziomie memów" o której mówił przedmówca.
    doceń 2
    0
   • Henark
    16.10.2018 20:52
    Cały czas nie rozumiem Dremor, skoro islam jest taki pokojowy, gościnny i pełen dialogu to skąd tyle mordów, gwałtów i terroru?
    Dlaczego w krajach, w których dominuje islam innych religii już prawie w ogóle nie ma?
    Dlaczego muzułmanie traktują niemuzułmanów jako podludzi?
    Dlaczego muzułmanie traktują kobiety jako podludzi?
    doceń 4
    0
 • mjc
  14.10.2018 18:21
  A przepraszam winny tej bezradności jest kto?, ten młody człowiek. Wielka filozofia kupić Biblię i Katechizm i czytać. Kręgi biblijne są w co drugiej parafii, różnych form kształtowania poprzez spotkania,rekolekcje jest tyle że nie sposób je wymienić. Zwykłe 'niezwykłe' koło różańcowe jest wszędzie, a wina oczywiście nie leży we mnie, tylko winny jest Kościół, księża. Bzdura, to zwykłe lenistwo że ktoś jest bezradny.
  • Batrahe
   15.10.2018 12:24
   To nie takie proste. W Polsce generalnie jest problem z czytaniem - i ten problem jest często "dziedziczony" po rodzicach, którzy mają awersję do książek w ogóle. Trudno się dziwić że młody człowiek od dziecka słuchający o tym, że czytanie jest nudne i męczące zacznie nagle czytać Biblię i Katechizm. I nie jest to jedynie sprawa lenistwa/wygody.
   doceń 0
  • Gosc
   16.10.2018 11:16
   Znajomość Biblii nie pomoże w dyskusji z muzułmaninem, który zna Biblię i Koran. Bo Biblię to oni znają, potrafią nawet udowadniać wyższość islamu używając cytatów ze Starego Testamentu i Ewangelii.
   • Batrahe
    16.10.2018 13:52
    Bardzo wątpię w to, że większość muzułmanów zna Biblię. Mogą znać wybrane cytaty, ale to nie to samo co całość. Niestety, chrzescijanie typu "wierzący niepraktykujący" często nawet z cytatami mają problem i dlatego duskusja z muzułmaninem może być dla nich trudna.
    doceń 2
    0
   • Dremor
    16.10.2018 15:07
    Większość muzułmanów na świecie nie zna nawet Koranu, ale porównując, to jest więcej zaangażowanych wyznawców islamu, niż zaangażowanych chrześcijan. A zaangażowani muzułmanie znają Biblię, którą uważają za autentyczne słowo Boga, ale przeinaczone i sfałszowane przez ludzi. W dyskusjach często powołują się na Biblię, próbując wykazać jej wewnętrzną sprzeczność.
    doceń 1
    0
   • mjc
    16.10.2018 17:18
    "Gość" znajomość Biblii i czasów biblijnych bardzo pomaga w rozmowach z muzułmanami. Podstawowy argument, "nie czyń podobizn tego co jest w niebie, na ziemi, ani w wodzie". Każdy człowiek kto czytał Biblię i interesuję się tamtymi czasami wie że nielogiczne jest traktowanie tych słów dosłownie. Gdyby tak było że trzeba je rozumieć dosłownie, żaden muzułmanin nie mógłby mieć własnego zdjęcia które jest podobizną tego co jest na ziemi prawda?, a skoro ma, grzeszy przeciw przykazaniom. Trzeba rozumieć że wszystkie religie tamtych czasów utożsamiały obraz Boga z samym Bogiem, nawet żydzi udający się do Aarona mówili stwórz nam nowego Boga, a nie jego wizerunek, i Aaron stworzył im złotego cielca z pierścionków, i dlatego Bóg powiedział nie uczynisz żadnego podobieństwa, bo Ci ludzie nie rozumieli różnicy, dla nich ten cielec był Bogiem. Ci ludzie po prostu nie rozróżniali wizerunku Boga od Boga, a to jest kolosalna różnica. No i dlatego bojownicy państwa islamskiego niszczą dorobek kultury, niszczą posągi, bo dla nich to grzech, ale sami czynią podobizny tego co jest na ziemi tworząc zdjęcia,filmy, etc. Stawiają zarzut że nie czytamy dosłownie tego przykazania, a sami najczęściej mówią tylko o wizerunku Boga, zapominając o tym że to przykazanie mówi też o podobieństwach tego co jest na ziemi i w wodzie. Poza tym czemu czytamy w Liście do Hebrajczyków że na Arce Przymierza był wizerunek anioła(cherubinów), skoro nie mamy czynić podobieństw, hmm?.
    doceń 3
    0
   • gosc
    16.10.2018 21:01
    Tak się składa, że ortodoksyjni sunnici tak te słowa rozumieją i nie pozwalają robić sobie zdjęć. Jest to tak dalece zakorzenione, że iphone kupiony w Emiratach nie posiada kamery do selfie i nie ma możliwości zainstalowania aplikacji do rozmów video.
    Bojownicy ISIS używają islamu instrumentalnie, więc trudno ich brać za jakikolwiek reprezentatywny przykład, oni potrafią świętować Ramadan przy piwie, jednocześnie karząc śmiercią za picie alkoholu przez muzułmanów nie będących w ISIS.

    W dyskusjach z chrześcijanami muzułmanie najczęściej przywołują przykazanie "nie będziesz miał bogów cudzych", jednocześnie mówiąc, że łamiemy to przykazanie, bo Jezusa uczyniliśmy Bogiem, a to politeizm. Za taki sam przejaw politeizmu uważają oddawanie boskiej czci Maryi i przyznam, że tu się trochę z nimi zgadzam, bo kult maryjny tak się zagalopował, że ma cechy bałwochwalstwa. Wspomniany przez Jezusa Pocieszyciel, to według nich Mahomet.
    doceń 0
    0
   • Mjc
    17.10.2018 17:21
    "Gosc", zgadza się, są też odłamy muzułmanów które zabraniają zdjęć, jak są też marginalne grupy które tworzą obrazy Mahometa. Nie moja wina że oni nie rozumieją pewnych spraw, dla mnie ta kwestia jest oczywista i zrozumiała, oni mają prawo się mylić. Nie uważam że za posiadanie konta na facebooku ludzie szli do piekła, i nie uważam że o to Bogu chodziło. Co do bóstwa Jezusa, pamiętasz za co Jezusa ukrzyżowano?, za to że powiedział iż zasiądzie po prawicy Boga, na co kapłan zdarł szaty i krzyczał, zbluźnił. Wiesz czemu tak zareagował?, bo stwierdzenie że ktoś zasiądzie po prawicy oznaczało że jest się dziedzicem tronu, a kto może tron Boski odziedziczyć jak nie sam Bóg?. Więc odmawianie Jezusowi boskości to przyznanie racji Żydom którzy go ukrzyżowali, a wiemy że to oni się pomylili. Kult Maryjny występuje w samej Biblii, ilu ludzi usłyszało od słów archanioła posłanego przez Boga"błogosławiona Tyś między niewiastami", ilu ludzi usłyszało, "Ot i matka mojego Boga przyszła do mnie, na co prorok w łonie Elżbiety poruszył się?. Poza tym o kim jest mowa jak nie w Apokalipsie gdzie czytamy, "Potem wielki znak się ukazał na niebie, Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami,a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu". Ilu ludzi będzie brało udział w Apokalipsie?. Także ten kult jest jak najbardziej pożądany, módlmy się do niej "Święta Mario matko Boża módl się za nami..." bo Jezus powiedział "gdzie dwóch albo trzech modli się w imię moje, tam jestem wśród nich". Muzułmanie nigdy nie pojmą i nie uszanują pozycji Maryi, bo Mahomet nauczał, "a żony swoje traktujcie jak pole własne, róbcie z nim co chcecie, i wchodźcie jak chcecie", a Jezus nauczał, "stali się jednym ciałem i jednym duchem", więc są sobie równi. A co do pocieszyciela, to Duch Święty jest nazywany z greckiego "parakletos", a to słowa oznacza osobę rodzaju męskiego. Oczywiście Duch, tak jak Bóg czy Jezus ciała nie ma, więc osobą nie jest, ale to nie znaczy że Duch to jakaś moc czy siła prawda?, skoro w oryginalnym tekście Biblii jest napisane o nim w osobie męskiej?.
    doceń 1
    0
  • ParadowskiPawel
   02.12.2018 12:38
   Winienie młodych, a zatem ogółu, ujawnia bezradność i poczucie wyższości. Stan zastany jest, jaki jest. Pytanie jest: skoro przy obecnych warunkach rezultat jest taki, to co zrobić, aby było lepiej? I na to, konstruktywnie, odpowiada ten biskup.
   doceń 0
 • Dziadek
  15.10.2018 09:16
  Już tak wiele osób w tak wielu wątkach udowodniło, że Dremor kłamie i manipuluje a on dalej idzie w zaparte i rozsiewa swoje nieprawdziwe rewelacje. Na szczęście dziś w dobie internetu można takie łgarstwo szybko zweryfikować.
  doceń 16
  • Dremor
   15.10.2018 09:29
   Proszę w takim razie o weryfikację. Najlepiej proszę podeprzeć się konkretnymi danymi dotyczącymi nauczania młodych muzułmanów. Najlepiej z cytatami z Koranu, albo hadis.

   Historyjki o złych islamistach, co podczas wycieczki do Egiptu krzywo patrzyli proszę sobie darować, bo równie dobrze mogę powiedzieć o babciach spod kościoła, co krzywo patrzyły na muzułmanina, mimo, że nasza doktryna zakazuje wrogości wobec wyznawców innych religii.
   doceń 1
  • Babal
   15.10.2018 19:52
   Dremor już wielokrotnie ludzie ci pisali, że manipulujesz faktami.
   Wiele razy na tym forum czytałem wpisy zarzucające Dremorowi manipulację, później Dremor jak wyżej chciał dowodu i fragment odpowiedniego wpisu czy link'a się pojawiał, a Dremor dalej zaczynał ciągnąć swoje wywody i tak bez końca - tak jakby mu ktoś za to płacił :)
   Jak ktos ma czas może poszukać, ja tego czasu nie mam.

   Tylko kilka przypadków z tego co pamiętam:
   Aborcja jest zawsze zła a Dremor wypisuje przypadki, które rzekomo ją dopuszczają
   Ideologia gender jednak dąży do marginalizacji znaczenie płci biologicznej, a nie tak jak pisze Dremor, że rzekomo nie ma z nią związku
   W krajach Europy zachodniej istnieje realne i poważne niebezpieczeństwo związane z masową imigracją ludności arabskiej i nie jest tak jak pisze Dremor, że jakieś "chłopaki z Syrii" pomagają we wszytkim turystom i nocują ich, jak nie mają się gdzie podziać :)
   • Dremor
    16.10.2018 07:20
    No tak, poprosiłem o dowody na potwierdzenie tezy, że manipuluję faktami, jeśli chodzi o znajomość doktryny chrześcijańskiej przez młodych muzułmanów, a dostaję OPINIE na temat moich dawnych wpisów, podparte przykładami incydentalnymi. Jeśli to ma być jakiś dowód na to, że manipuluję to tylko się pogrążasz.
    doceń 1
    0
   • Babal
    16.10.2018 20:54
    Twoje zdanie nie jest dla mnie w tej kwestii ważne, to informacja dla pozostałych forumowiczów,
    a widzę ktoś już niżej wkleił stosowne linki (pstryk 15.10.2018 22:10)
    doceń 4
    0
 • MÎCHĀ'Ēl
  15.10.2018 16:51
  DREMOR i inne nicki, którymi się posługujesz - jesteś tak pokrętny jak szelma. Ładnymi słówkami, gładkimi zdaniami i powoływaniem się na chrześcijańskie autorytety złośliwie przeinaczasz, perfidnie kłamiesz, siejesz zamęt i rodzisz zwątpienia. A KYSZ!
  doceń 11
  • Dremor
   15.10.2018 18:10
   Ponowię prośbę o merytoryczne argumenty, bo próby obrażania mnie nie ruszają.
   doceń 2
  • Katolik k
   15.10.2018 19:06
   Jesli masz dowody to przedstaw.Jesli nie masz to przepros.
   doceń 0
  • pstryk
   15.10.2018 22:10
   30 sek. i dobra wyszukiwarka:
   https://info.wiara.pl/komentarze/pokaz/968730
   https://info.wiara.pl/komentarze/pokaz/969301
   https://info.wiara.pl/komentarze/pokaz/970789
   https://info.wiara.pl/komentarze/pokaz/982161
   https://info.wiara.pl/komentarze/pokaz/983967
   ...
   • Dremor
    16.10.2018 07:22
    Swojego zdania na tematy poruszone w przytoczonych komentarzach nie zmieniłem i nie wiem w jaki sposób przytaczanie moich dawnych wpisów ma udowodnić, że młodzi muzułmanie jednak nie znają doktryny chrześcijańskiej, bo o tym chyba rozmawiamy w tym wątku.
    doceń 1
    0
   • pstryk
    16.10.2018 20:56
    Pod tymi linkami inni czytający mogą ocenić sobie twoje poglądy i wiarygodność
    doceń 5
    0
 • agust
  19.10.2018 19:49
  Niestety, jest tak, że u muzułmanów, im człowiek starszy tym bardziej jest szanowany. Młode kobiety nie mają prawie żadnych praw, natomiast im starsze tym bardziej poważane i przekazują wiarę i tradycję. U chrześcijan na Zachodzie, by podlizać się młodym, zapomniano o 4 przykazaniu, a rodzice im starsi, tym mniej mają poważania, a przysłowiowa "teściowa" to już jest kimś nie do zniesienia dla synowej czy zięcia. Obowiązujący dogmat jest taki, by opuścić rodziców, a po poradę przyjść do spowiednika, albo poradni rodzinnej. No i mamy jak mamy...
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy