107,6 FM

 • Gość_3
  16.05.2019 11:00
  Brawo! tak trzymać. I co na to opozycja wspierająca "kwik" wielkich sieci handlowych. Sprzedawczyki.- i cytując red. Michalkiewicza - zaprzańcy. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
  doceń 4
 • Mateo
  16.05.2019 11:10
  Przez ostatnie 3 lata ceny tak podskoczyły, że nałożenie jeszcze jednego podatku na sieci handlowe raczej nie poskutkuje ich obniżką. Komisja może się jeszcze odwołać, mam nadzieję, że to zrobią. Za dużo podatków zafundował nam obecny rząd.
  • nĩck
   16.05.2019 17:38
   Polskie spółki płacą wyższe podatki niż zagraniczne firmy działające w Polsce. Zagraniczne sieci omijają płacenie podatku dochodowego w Polsce np transferują część pieniędzy do spółek matek za granicę, Podatku obrotowego już nie mogłyby ominąć, stąd decyzja KE blokująca prace nad wprowadzeniem tego podatku.
   doceń 2
 • św Eufenia
  16.05.2019 14:28
  Kto walczy ten zwycięża. PiS radzi sobie w Europie. To jest właśnie powstanie z kolan. Kolejne zwycięskie powstanie.
  doceń 2
 • nĩck
  16.05.2019 17:07
  Szkoda że Polska wówczas ugięła się i wycofała z wprowadzeniem tego podatku skoro była pewna że jest on zgodny z prawem unijnym. To wpływanie KE na decyzje Polski na własnym podwórku musiało być podyktowane ochroną interesów zachodnich sieci handlowych które wyrosły w ostatnich dekadach jak grzyby po deszczu rujnując często polski handel. O ileż większe byłyby wpływy do budżetu. A tak trzeba było szukać pieniędzy u polskich przedsiębiorców czy oszczędzać np. na długotrwale bezrobotnych wyrzucając ich z rejestru a tym samym z ubezpieczenia i prawa do leczenia w służbie zdrowia finansowanej ze środków publicznych.
  doceń 0
 • pstro
  16.05.2019 17:31
  nie ma się z czego cieszyć. Wiadomo, że wystarczy nie wydrukować wyroku, by okazał się nieważny, albo znajdzie się jakiś inny organ czy większość parlamentarna, która uzna się za ważniejszą od sądu i zadecyduje inaczej
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy