107,6 FM

 • Anonim (konto usunięte)
  10.08.2019 11:29
  Czekam i liczę że w tym życiu doczekam się, że zamiast szukania winnych innych, zamiast wskazywania winnymi jakieś bliżej niedookreślonej ideologii, zamiast piętnowania garstki lewicujących w końcu na poważnie zajmiemy się naszymi winami.
  To przecież również w katolickich rodzinach deptany jest Sakrament Małżeństwa, to w katolickich rodzinach przecież dochodzi do cudzołóstwa. Przecież to katolickie matki i ojcowie nie widzą problemu, że ich dzieci mieszkają bez ślubu na wzór małżeński.
  Przecież to w naszych szkołach uczy się dzieci katolickiej religii, ale efekty nauczania są mizerne skoro garstka lewicowych edukatorów może je zbałamucić.
  doceń 17
  • Atimeres
   10.08.2019 17:17
   Nie można tu stosować metody: "A u was biją murzynów"
   Zło jest złem. I jeśli ono się nam narzuca publicznie, bluźni naszej wierze i gorszy słabych, to je trzeba potępić!
   Inaczej stajemy się jego upadłymi ofiarami!
   • Anonim (konto usunięte)
    10.08.2019 19:26
    "I jeśli ono się nam narzuca publicznie, bluźni naszej wierze i gorszy słabych, to je trzeba potępić! "
    Możesz wskazać konkretne słowa konkretnego biskupa który by tak samo dziś potępiał zło czynione przez katolików, jak potępia jakies mniej lub bardziej prawdopodobne ideologie?
    Kto z taką samą siła mówi o złu rozwodów katolików, o złu zdrad małżeńskich, o aborcjach, o tym co czynią katolicy niszcząc małżeństwa i rodziny.
    Nie może być tak, że zło widzimy tylko w innych, a u swoich go nie zauważamy. Nie przez przypadek mówi się o belce i drzazdze.
    doceń 3
    0
 • velario-new
  10.08.2019 12:18
  Tak przy okazji: "Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości w sklepie Ikea, z którego 2 miesiące temu zwolniony został jeden z pracowników. Jak utrzymywał, stracił pracę, bo cytował Biblię." (artykuł opublikowany wczoraj na money.pl). Jeżeli Pan Tomasz cytując w wewnętrznej sieci Biblię wykazał się odwagą, to ten inspektor pracy jest w moich oczach herosem:)
  doceń 10
  • spe
   16.08.2019 10:31
   SANEPID też, mam nadzieję, nie wykryłby nieprawidłowości. Tylko co to ma do rzeczy? Sprawy Pana Tomasza nie rozstrzyga PIP, tylko będzie rozstrzygał sąd.
   doceń 0
 • spe
  10.08.2019 15:02
  To nie Kosciół katolicki odrzuca człowieka. To ideolodzy LGBT odrzucają prawdę oraz Kościół, który na jej straży stoi. Prawdę o ludzkiej płciowości, prawdę wołającą o godność ludzkich aktów woli.
  • spe
   11.08.2019 09:21
   TomaszL, czy naprawdę nie wiedziałeś, że zło działa wielotorowo?
   doceń 0
 • Atimeres
  10.08.2019 17:13
  "...aby być znakiem ewangelicznego sprzeciwu, ale nie odrzucenia. W podtekście chodzi oczywiście o odbywający się dziś w Płocku marsz równości środowisk LGBT...."
  - - - Te marsze to oczywista propaganda zła. To zgorszenie słabych. Trzeba je tylko negować. Powinny spotkać się z odrzuceniem!
  • Anonim (konto usunięte)
   10.08.2019 19:29
   Te marsze przede wszystkim wynikają z demokratycznego prawa do wyrażania swojego zdania. To że komuś one nie odpowiadają nie oznacza że są większym zgorszeniem niż postawa katolików żyjących jakby Boga nie było. Skoro chcesz odrzucać takie marsze i ich uczestników, to rozumiem że odrzucasz też wszystkich tych, co mieniąc się katolikami żyjąc jak poganie.
   doceń 4
 • Erich
  12.08.2019 11:55
  "Ze swoimi niebezpiecznymi postulatami, roszczeniami, które zastępują prawo naturalne "praniem mózgu" - zwłaszcza ludzi młodych - teoriami o rzekomej agresji, z jaką spotykają się na co dzień ludzie o odmiennej orientacji seksualnej" - Rzekomej? Przepraszam, ale jako nauczyciel pracujący z owymi młodymi wiem, że dyskryminacja, wyzywanie są codziennością w Polsce i na co dzień można zobaczyć wiele sytuacji, w których "oddzielanie człowieka od ideologii" po prostu nie działa. Przecież doszło już do sytuacji, że 14-latek odebrał sobie życie, bo był wyzywany przez kolegów od "p...ów". To nie jest dyskryminacja? W szkołach można usłyszeć o "p...ich" strojach, "p...im" zachowaniu itp. No ale żeby to dostrzec, trzeba być blisko ludzi jednak...
  doceń 3
 • Erich
  12.08.2019 12:04
  Poza tym wydaje mi się, że seksualizacja młodych ludzi zachodzi dziś przede wszystkim nie poprzez ruch osób LGBT, ale popkulturę (np. przez całą kulturę hip-hopu, która jest niebywale konserwatywna, jeśli chodzi o role płciowe, a jednocześnie okrutnie szowinistyczna i pełna wulgarności, przez wzorce traktowania ciała popularne np. na kanałach influencerskich na YouTubie i na Instagramie) - a jako wykoślawione przedstawiane są tam przede wszystkim relacje heteroseksualne, i to raczej nie pod wpływem osób LGBT, ale speców od mamony.
  W Polsce rozpada się mnóstwo małżeństw. Przez ruch LGBT? Przez te tysiąc osób, które idą w Marszu Równości?
  I jeszcze jedno - martwimy się, że z powodu Marszu Równości nasze dzieci się zdeprawują... A tymczasem TVP (TVP!) zezwala na coś takiego (i brawo dla dziewczynki, że zareagowała obrzydzeniem):
  https://twitter.com/EwaLTylkoPytam/status/1160620915064999937
  • Anonim (konto usunięte)
   12.08.2019 14:24
   Radykalna seksualizacja młodych ludzi jest w naszym kraju powszechna od początku lat 90 wraz z otwarciem się komunistycznych granic. Wcześniej była a jakże, ale raczej w ukryciu.

   Zresztą w dobie internetu czy smartfonów obarczanie jakiś marszów odpowiedzialnością za seksualizacje jest tylko żartem. I to wiedzą młodzi ludzie żyjący dniem dzisiejszym, a nie jakąś bliżej niezdefiniowaną przeszłością. Bo to że czasy komuny w jakiś sposób chroniły przed rewolucją obyczajową lat 60 nie oznacza, że tak bardzo ludzi żyli "po katolicku".

   Co do coniedzielnych letnich festiwali w TVP2, to cóż o gustach się nie dyskutuje, ale nie wiem, czy przeboje disco-polo tak mogą gorszyć, gdy spojrzy się na popularne i dziś melodie lat 80.
   • Erich
    12.08.2019 17:19
    @TOMASZ L
    "Co do coniedzielnych letnich festiwali w TVP2, to cóż o gustach się nie dyskutuje, ale nie wiem, czy przeboje disco-polo tak mogą gorszyć, gdy spojrzy się na popularne i dziś melodie lat 80" - tak, ale ważny jest kontekst. Z jednej strony krucjata mediów narodowych przeciwko "demoralizacji ze strony ruchu LGBT", a z drugiej tak chamski tekst pod adresem dziewczynki (!) na wizji tej samej telewizji. Nie chodzi o disco polo samo w sobie, ale o tekst tej piosenki i sposób jej odśpiewania.
    "Zresztą w dobie internetu czy smartfonów obarczanie jakiś marszów odpowiedzialnością za seksualizacje jest tylko żartem" - tak, zgadzam się, pracuję z młodzieżą, jest dokładnie tak.
    doceń 3
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy