107,6 FM

Bp Milewski: Przetrwajmy to i przemódlmy

Jaką postawę powinni przyjąć katolicy wobec promocji ideologii LGBT, zwłaszcza gdy przez Płock przechodzi marsz równości?

Dwa kazania bp. Mirosława Milewskiego z ostatnich dni - z Radzymina k. Płońska (5 sierpnia) i z rozpoczęcia pielgrzymki na Jasną Górę w Płocku-Radziwiu (6 sierpnia) - są ważną wskazówką, aby być znakiem ewangelicznego sprzeciwu, ale nie odrzucenia. W podtekście chodzi oczywiście o odbywający się dziś w Płocku marsz równości środowisk LGBT.

Biskup Milewski, dokonując poświęcenia w Radzyminie odnowionego obrazu Matki Bożej Śnieżnej Salus Populi Romani, zwrócił się do Maryi w modlitwie: - Prosimy Cię, Matko, ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków. Zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę rozumianą jako związek mężczyzny i kobiety, a promuje związki osób tej samej płci, dążąc do zrównania ich w prawie z małżeństwem i dążąc do adopcji dzieci - prosił.

- Maryjo, Salus Populi - Ocalenie Ludu! Ocal ludzi młodych, poszukującym swojej tożsamości, aby nie dali się uwieść modnym hasłom o wolności i tolerancji, które tak naprawdę prowadzą do zniewolenia i deprawacji. Ocal przed naporem półnagich ludzi na ulicach polskich miast, którzy pod hasłami o równości płci przekonują, że płeć można sobie wybrać, zmienić w dowolnym momencie. Daj nam siłę, gdy drwią z Kościoła, parodiują Ewangelię, gdy szargają symbole naszej wiary. Zachowaj nasze serca od nienawiści, byśmy umieli miłować nawet tych, którzy nam źle życzą - dodał.

- Patrząc z trwogą na otaczającą nas rzeczywistość, niepokojące procesy, które zachodzą, dekonstrukcję świata, w którym żyjemy, chciałbym wam wszystkim powiedzieć, żebyście nie tracili ducha, nie popadali w smutek - apelował do zgromadzonych wiernych.

Dzień później, przemawiając do pielgrzymów udających się na Jasną Górę, powiedział: - Jakże różni się wasza wędrówka od tych marszów, które w ostatnich miesiącach w postaci sześciokolorowej ośmiornicy rozlewają się po Polsce i niestety dotrą niebawem także do Płocka, stolicy naszej diecezji, "miasta świetlistego szlaku orędzia o miłosierdziu". Ze swoimi niebezpiecznymi postulatami, roszczeniami, które zastępują prawo naturalne "praniem mózgu" - zwłaszcza ludzi młodych - teoriami o rzekomej agresji, z jaką spotykają się na co dzień ludzie o odmiennej orientacji seksualnej. Nie możemy poddać się tym tęczowym prowokacjom, musimy to przetrwać i przemodlić. Szanując każdego człowieka, bez wyjątku, nie możemy godzić się na przewracanie świata do góry nogami - mówił biskup.

Na używanie dla potrzeb promocji marszu w Płocku symbolu miasta, na którym jest zarys katedry na Wzgórzu Tumskim, zwrócił uwagę ks. Stefan Cegłowski, proboszcz płockiej katedry. - W ostatnim tygodniu parafianie zwrócili mi uwagę, że symbol Płocka, Wzgórze Tumskie, umieszczono na tle sześciokolorowej flagi zapowiadającej ten marsz. Nie jest i nie będzie obojętne, w jaki sposób używane są symbole, i nie ma to nic wspólnego z ich zawłaszczaniem czy tolerancją. Wyrażamy sprzeciw wobec umieszczania katedry w takim kontekście. Dziękuję tym, którzy zwrócili mi na to uwagę oraz wszystkim zaangażowanym w tworzenie zgodnych z Ewangelią i nauczaniem Kościoła trwałych i zdrowych podstaw dla istnienia i rozwoju małżeństwa i rodziny. Dziękuję kilkudziesięciu osobom ze Wspólnoty Krwi Chrystusa, które podjęły przed 10 sierpnia modlitewną nowennę w intencji rodzin - mówi ks. proboszcz.

W tych dniach w diecezji zrodziła się jeszcze jedna modlitewna inicjatywa. W parafii Lubowidz od kilku dni trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. - Zapraszam do wytrwałej, cichej modlitwy w intencji powstrzymania deprawacji w stolicy naszej diecezji, ojczyźnie, Europie i świecie. "Całe zło na świecie mogłoby zostać przezwyciężone przez ogromną moc nieustającej adoracji eucharystycznej" - jak mawiał św. Jan Paweł II - tak zachęca ks. Grzegorz Ślesicki, wikariusz parafii św. Andrzeja Apostoła.


O liście otwartym płockich intelektualistów do prezydenta miasta o wycofanie patronatu honorowego nad marszem równości, który został jednak odrzucony, pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • spe
  10.08.2019 15:02
  To nie Kosciół katolicki odrzuca człowieka. To ideolodzy LGBT odrzucają prawdę oraz Kościół, który na jej straży stoi. Prawdę o ludzkiej płciowości, prawdę wołającą o godność ludzkich aktów woli.
 • Atimeres
  10.08.2019 17:13
  "...aby być znakiem ewangelicznego sprzeciwu, ale nie odrzucenia. W podtekście chodzi oczywiście o odbywający się dziś w Płocku marsz równości środowisk LGBT...."
  - - - Te marsze to oczywista propaganda zła. To zgorszenie słabych. Trzeba je tylko negować. Powinny spotkać się z odrzuceniem!
 • Erich
  12.08.2019 11:55
  "Ze swoimi niebezpiecznymi postulatami, roszczeniami, które zastępują prawo naturalne "praniem mózgu" - zwłaszcza ludzi młodych - teoriami o rzekomej agresji, z jaką spotykają się na co dzień ludzie o odmiennej orientacji seksualnej" - Rzekomej? Przepraszam, ale jako nauczyciel pracujący z owymi młodymi wiem, że dyskryminacja, wyzywanie są codziennością w Polsce i na co dzień można zobaczyć wiele sytuacji, w których "oddzielanie człowieka od ideologii" po prostu nie działa. Przecież doszło już do sytuacji, że 14-latek odebrał sobie życie, bo był wyzywany przez kolegów od "p...ów". To nie jest dyskryminacja? W szkołach można usłyszeć o "p...ich" strojach, "p...im" zachowaniu itp. No ale żeby to dostrzec, trzeba być blisko ludzi jednak...
  doceń 3
 • Erich
  12.08.2019 12:04
  Poza tym wydaje mi się, że seksualizacja młodych ludzi zachodzi dziś przede wszystkim nie poprzez ruch osób LGBT, ale popkulturę (np. przez całą kulturę hip-hopu, która jest niebywale konserwatywna, jeśli chodzi o role płciowe, a jednocześnie okrutnie szowinistyczna i pełna wulgarności, przez wzorce traktowania ciała popularne np. na kanałach influencerskich na YouTubie i na Instagramie) - a jako wykoślawione przedstawiane są tam przede wszystkim relacje heteroseksualne, i to raczej nie pod wpływem osób LGBT, ale speców od mamony.
  W Polsce rozpada się mnóstwo małżeństw. Przez ruch LGBT? Przez te tysiąc osób, które idą w Marszu Równości?
  I jeszcze jedno - martwimy się, że z powodu Marszu Równości nasze dzieci się zdeprawują... A tymczasem TVP (TVP!) zezwala na coś takiego (i brawo dla dziewczynki, że zareagowała obrzydzeniem):
  https://twitter.com/EwaLTylkoPytam/status/1160620915064999937
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama