Komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »

Śledzenie dyskusji..

Plusów: 1 zamieszanie 09.11.2017 10:42
Rzecz ciekawa, iż Augustyn (354-430 n.e.), zwykle zwany „świętym Augustynem”, początkowo wierzył, że „masywem skalnym” czy „opoką” jest Piotr. Później jednak skorygował swój pogląd i napisał: „Albowiem nie od Piotra ‚petra’ (Skała), lecz Piotr [Petrus] od petry (Skały), jak Chrystus nie od chrześcijanina, ale chrześcijanin od Chrystusa ma nazwę. Toteż Pan powiedział: ‚Na tej skale zbuduję Kościół mój’, bo Piotr rzekł: ‚Tyś jest Chrystus, Syn Boga Żywego’. A więc, mówi, na tej skale, którą wyznałeś, zbuduję mój Kościół. ‚A skałą jest Chrystus’, na którym to fundamencie też Piotr jest zbudowany. ‚Bo nikt nie może założyć innego fundamentu, prócz tego, który jest już założony, a którym jest Chrystus Jezus’” (Homilie na Ewangelie i Pierwszy List św. Jana, tłum. W. Szołdrski, W. Kania, Warszawa 1977, traktat 124.5).
Plusów: 2 Gość 09.11.2017 13:02
Niezalogowany użytkownik Spodziewałem się, że myśl Autora pójdzie w tym kierunku: Bicz ze sznurków (koraliki na sznurku), Różaniec (koraliki związane sznurkiem)... A tu niespodzianka:)
Plusów: 0 mee... 09.11.2017 18:32
Niezalogowany użytkownik Tomasz z Akwinu zamilkl gdy Zobaczyl, gdy Duch Bozy mu pokazal...zamilkl nie dlatego, ze zaniemowil badz stal sie nieszczesliwym...a zamilkl dla tego, ze to o czym rozprawial i to co napisal z tym co zobaczyl gdy Boga doswiadczyl...to mozna rozbic o kant stolu do tego bedac lojalnym wobec swego kosciola...no ale gdzie autorowi do Tomasza...Tomasz nie naciagal Jana jak autor. Jan pisze prosto...
Plusów: 0 mee... 09.11.2017 18:57
Niezalogowany użytkownik Chrzescijanin, tak okreslal siebie Tomasz, ktory byl wiernym kosciola rzymskiego...wspolczesni katolicy, tez zwani Chrzescijanami - nie zgina jezeli wierza szczerze...zgina ci, ktorzy wiedza, a naciagaja wiernych do zlamania I Przykazanie.