107,6 FM

 • A
  14.10.2018 15:40
  Amen :-)
  doceń 2
 • wujek_Olek
  14.10.2018 15:49
  Watykan sprawiedliwy, inaczej niż "zachód": Ten celebrował oburzenie wobec zabójstwa ks. Popiełuszko a przemilczał zabójstwa setek duchownych w Ameryce Łacińskiej/Południowej przez rządy i bandytów wspieranych przez USA. Noam Chomsky pisze o tym w "Model propagandy. Kształtowanie opinii i treści".
  doceń 3
 • Gacjan
  14.10.2018 19:07
  To przesłanie dla lefebrystów: psy szczekają, karawana jedzie dalej
  • NICK
   14.10.2018 23:53
   Domyślam się, że lefebryści mają dokładnie takie samo przesłanie dla ciebie.
   • Gacjan
    15.10.2018 09:33
    Niemniej grupą nawiedzonych schizmatyków, którzy dogmaty uczynili sobie z przepisów porządkowych ciężko się człowiekowi używającemu mózgu przejmować
    doceń 3
    0
   • tadeuszogorek
    15.10.2018 11:02
    "grupą nawiedzonych schizmatyków... ciężko się człowiekowi używającemu mózgu przejmować"
    ... i na pewno też łatwo przejść do porządku dziennego co do poczynań Romero na przykład w przypadku "niezależnych" zakonnic sprawiających "niezależne" msze bez udziału księży z błogosławieństwem i poparciem teologa wyzwolenia biskupa Romero...
    doceń 3
    0
   • gacjan
    15.10.2018 19:19
    Przynajmniej św abp. Romero nie wyświęcał biskupów, bo tak mu się podobało...
    doceń 1
    0
 • ufny
  14.10.2018 22:11
  Panie Boże, miej nas w Swojej opiece w tych tak tragicznych dla Kościoła czasach,kiedy podstawy wiary i moralności są z wyrachowaniem i bezwzględnie niszczone.
  doceń 2
 • tadeuszogorek
  15.10.2018 10:27
  W El Salvador kobiety potworzyły alternatywne zakony, które były traktowane jako nielegalne przez Watykan, ponieważ składały śluby wobec lokalnych środowisk chrześcijańkich, a nie wobec autorytetu Kościoła. Oscar Romero jako jedyny hierarcha w El Salvador popierał i błogosławił te „niezależne” zakonnice. Sprawowały one „msze” bez księży.

  Jan Paweł II nazwał tą odmianę kościoła „wewnętrzynym wrogiem”.
  Dziwny jest ten świat, jak powiedział Niemen. Może też przyszły święty?
  • Batrahe
   15.10.2018 12:13
   A dlaczego ks, Romero popierał te zakonnice? Za to, że nie składały legalnie slubów czy za ich działalność na rzecz bliźnich (np. realną pomoc ubogim)? Jeżeli jakiś duchowny poprze działalność np. lekarza-ateisty który za darmo leczy osoby biedne nie oznacza to poparcia dla jego całej postawy. Poza tym poproszę o źródło tej informacji.
   • tadeuszogorek
    15.10.2018 12:57
    Wspaniałą działalość na rzecz ubogich prowadził też Fuehrer Adolf. Za jego panowania praktycznie ludzi ubogich nie było i wszysco cos zawsze zarabiali. Z tego czasu wywodzą się autostrady oraz szereg innych państwowych inwestycji poprawiających zatrudnienie na rynku.
    Chcesz go też uczynić świętym?
    doceń 4
    0
   • tadeuszogorek
    15.10.2018 13:00
    Książka opisująca m.in. tą sytuację z "zakonnicami" to "Disruptive Religion: The Force of Faith in Social-movement Activism" Christiana Smitha.
    doceń 1
    0
   • Batrahe
    16.10.2018 14:18
    Porównujesz do Hitlera te kobiety, które nikogo nie zabiły czy świętego abp Romero - zabitego podczas sprawowania Mszy Św.?
    doceń 1
    0
 • Banan
  15.10.2018 10:59
  Czy Redakcja mogłaby podjąć się wyjaśnienia obecności abpa Juliusza Paetza w Rzymie podczas kanonizacji? Wszyscyśmy go w TV widzieli, bardzo zadowolonego z życia. Może wpadł z wizytą z okazji synodu, ekhm, młodzieży?
 • rep
  15.10.2018 12:15
  @Banan, Wyjaśnienia wymagają powtarzające się oskarżenia o homoseksualizm nowego "świętego" - zobacz choćby Wikipedia wersja angielska. Wiernym należy się wyjaśnienie, czy oskarżenia o homoseksualizm są podstawne, czy też zostały wykluczone z ABSOLUTNĄ pewnością w trakcie procesu kanonizacyjnego, a wcześniej beatyfikacyjnego, czy też nie i czy po SW2 homoseksualiści mogą zostać ogłoszeni "świętymi" "koscioła soborowego".
  • Batrahe
   15.10.2018 12:45
   REP, ogarnij się. Nawet, jeżeli te oskarżenia nie są kłamstwem, to w samym Nowym Testamencie znajdziesz fragmenty mówiące o tym, że niektórzy z pierwszych chrześcijan byli homoseksualistami przed swoim nawróceniem. Wśród oficjalnie uznanych świętych również mogą znajdować się osoby, które miały w ciągu swojego życia homoseksualne "epizody", bo po prostu byli ludźmi grzesznymi. Świety Paweł prześladował chrześcijan, a został swiętym, poczytaj sobie też co nieco o świętej Taidzie i jej życiu. Swiętość jest dla wszystkich, każdy grzesznik może się nawrócić i ją osiągnąć. Oskarżenia (prawdziwe lub fałszywe) o jakiś grzech popełniony w przeszłości nie blokują możliwości kanonizacji, to byłoby absurdalne. Radzę poczytać katechizm.
   • tadeuszogorek
    15.10.2018 13:34
    "Nawet, jeżeli te oskarżenia nie są kłamstwem"
    Jeżeli to prawda, to nastepny papież będzie miał wiele do sprzątania.
    A ty Batraha, jesteś w swoich próbach wybielania sodomskiej obrzydliwości tak niewiarygodny, że zamiast argumentów mozna jedynie wzruszyc ramionami.
    doceń 4
    0
   • Batrahe
    16.10.2018 14:09
    Nie wybielam sodomskiej obrzydliwości. Albo nie rozumiesz tego, co napisałam, albo manipulujesz celowo.
    doceń 0
    0
  • rep
   15.10.2018 13:18
   Nie pisz kolejnych bzdur, proszę! Oskarżenia dotyczą także(!) czasu pontyfikatu Montiniego. A nawet jeśliby dotyczyły tylko czasu wcześniejszego, trzeba byłoby je wyjaśnić, czego jednak oczywiście nie zrobiono ani w jednym wypadku, ani w drugim. A do tego, nie ma ani jednego przypadku kanonizacji homoseksualisty przed SW2! Święci mają być wzorem, ale togo sekta so..wa nigdy do wiadomości nie przyjmie.
   • Batrahe
    16.10.2018 14:07
    "sekta so...owa" - jesteś lefebrystą czy sedewakantystą? Bo katolikiem w pełnej jedności chyba nie jesteś, sądząc po wpisie.
    doceń 0
    0
   • Batrahe
    16.10.2018 14:13
    I jeszcze jedno, czy uznajesz wszystkich przedsoborowych świętych Kościoła Katolickiego? Wśród nich znajdziesz własnie św. Taidę (ktora przez pewien czas była prostytutką), św. Pawła (który przez pewien czas prześladował chrześcijan) czy też św. Augustyna (zgroza, miał dziecko z kobietą, która nie była jego żoną). Święci są wzorem do naśladowania ale nie oznacza to, że byli ludźmi bezgrzesznymi.
    doceń 1
    0
 • rep
  15.10.2018 12:26
  Wikipedia, wersja angielska podaje w rozdziale "Plotki o homoseksualizmie i zaprzeczenia" następujące informacje:

  W 1976 roku Paweł VI stał się pierwszym papieżem w czasach nowożytnych, który zaprzeczył oskarżeniu o homoseksualizm. ... Roger Peyrefitte, który już w dwóch swoich książkach napisał, że Paweł VI miał długotrwały związek homoseksualny, powtórzył swoje zarzuty w wywiadzie dla francuskiego czasopisma gejowskiego, które po przedrukowaniu po włosku przyniosło plotki szerszej publiczności i wywołało zamieszanie. Powiedział, że papież był hipokrytą, który przez długi czas pozostawał w związku seksualnym z aktorem filmowym.[130][131][132] Szeroko rozpowszechnione plotki zidentyfikowały aktora jako Paolo Carliniego,[133], który miał niewielki udział w Audrey Hepburn film Roman Holiday (1953).... Podopieczni okresowo powracali na powierzchnię. W 1994 roku Franco Bellegrandi, były podkomisarz honorowy Watykanu i korespondent watykańskiej gazecie L'Osservatore Romano, twierdził, że Paul VI był szantażowany i awansował innych homoseksualistów na stanowiska władzy w Watykanie.[135] W 2006 roku gazeta L'Espresso potwierdziła w oparciu o prywatne dokumenty komendanta policji generała Giorgio Manesa, historię szantażu. Informuje, że premier Włoch Aldo Moro został poproszony o pomoc.
  doceń 1
 • Batrahe
  16.10.2018 14:15
  Piękne wydarzenie. Szkoda, że niektórych ludzi tak boli, ale może da im to do myślenia.
  doceń 0
 • światło
  18.10.2018 02:00
  warto sobie wziąść do serca słow św Pawła VI w Bombaju, w 1964 roku:
  Ta wizyta w Indiach jest spełnieniem długo pożądanego pragnienia. Wasza ziemia jest krainą starożytnej kultury, kolebką wielkich religii, ojczyzną narodu, który szukał Boga z nieustannym pragnieniem, w głębokiej medytacji i ciszy oraz w hymnach żarliwej modlitwy.
  Rzadko tę tęsknotę do Boga wyrażają słowa tak pełne ducha Adwentu, jak w słowach napisanych w waszych świętych księgach wiele wieków przed Chrystusem:
  "Od nierzeczywistego prowadzę mnie do rzeczywistości, od ciemności kieruję do światła, od śmierci prowadzę do nieśmiertelności" [Upaniszady: Brihadaranyaka, i].
  To jest modlitwa, która należy również do naszych czasów. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek powinien powstać z każdego ludzkiego serca. Ludzkość przechodzi głębokie przemiany i szuka podstawowych zasad i nowych sił, które doprowadzą ją do świata przyszłości.
  Twój kraj również wszedł w nową fazę swojej historii. I w tym okresie przejściowym ty również odczuwasz niepewność naszego wieku, kiedy zmieniają się tradycyjne porządki i wartości, a wszystkie wysiłki muszą być skoncentrowane na budowaniu przyszłości narodu, nie tylko na stabilnej podstawie materialnej, ale na silnej duchowości. podwaliny.
  Ty także jesteś zaangażowany
  Czy nie wszyscy jesteśmy jednymi w tej walce o lepszy świat, w tym wysiłku, aby udostępnić wszystkim ludziom te dobra, które są potrzebne do wypełnienia ich ludzkiego losu i żyć życiem godnym dzieci Bożych?
  Dlatego musimy zbliżyć się nie tylko za pomocą nowoczesnych środków komunikacji, prasy i radia, parowców i samolotów odrzutowych. Musimy zjednoczyć się z sercami, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku i miłości.
  https://www.nytimes.com/1964/12/04/archives/text-of-popes-address-to-nonchristians-in-bombay.html
  warto takiego fragmenty tłumaczyć na polski
  ludzie tego potrzebują
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy