107,6 FM

 • Jan
  31.10.2018 16:28
  O ile argument dotyczący okultyzmu i wywoływania duchów jeszcze do mnie przemawia, o tyle nie wiem, czy nie lepiej jest przebrać się za wampira, niż za Jana Chrzciciela z obciętą głową.

  Ciekawe też, że Kościół tak mocno angażuje się przy okazji halloween, gdzie dzieciaki głównie jedzą cukierki, a nie reaguje w czasie zabaw andrzejkowych, gdzie wróżb i magii jest więcej.
  • @Jan
   31.10.2018 19:03
   Wiadomo przecież, że nie chodzi tu o przebieranie się za Jana Chrzciciela z obciętą głową czy innego menczennika zamordowanego w bestialski sposób.
   Makabryczne wizerunki, brzydota, zło, śmierć to domena halloween i temu przeciwstawia się Kościół. Zwłaszcza, gdy mają w tym brać udział dzieci. Bo wbrew temu co piszesz nie o cukierki tu chodzi.
   • Jan
    01.11.2018 00:03
    Halloween jest do tego stopnia skomercjalizowane, że poza cukierkami nic głębszego w tym nie ma. Nawet stroje przestają być "straszne", w Stanach króluje Spider-Man i księżniczki Disneya. Dzieci, które dziś zapukały do moich drzwi były przebrane mniej "strasznie", niż kolędnicy, u których zawsze jest Kostucha i Diabeł. Tak jak pisałem wcześniej, okultyzm i magię częściej widać podczas zabaw na Andrzejki, niż w dniu dzisiejszym.
    doceń 0
    0
 • Antoni Kupiec
  01.11.2018 06:54
  Im więcej polski kościół będzie potępiał Halloween tym więcej ta nowo amerykańska tradycja zyska na popularności. Już tak jest że to co obchodzimy wymyśla nam kapitał a nie pobożne życzenia księży i biskupów. Na pewno lepiej jest zostawić Halloween 31.10. w spokoju i udawać że go niema a 1 i 2 listopada skupić się na wszystkich świętych i na naszych zmarłych. Wszystko co złe przychodzi do Polski z Europy zachodniej a wszystko z USA służy i musi służyć polskiej wierze i patriotyzmowi.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy