107,6 FM

 • owieczka_
  25.02.2019 10:47
  O charyzmatykach krytycznie (ze strony Prawy.pl): Ks. Strzelczyk zwrócił uwagę, że w modlitwach o uzdrowienie stosuje się przeróżne manipulacje. Charyzmatycy wywołują efekt placebo polegający na tym, że wierni są przekonani, iż zostali uzdrowieni nawet jeśli tak się nie stało. Później kiedy odkrywają, że jednak nadal są chorzy, wspólnota obwinia ich o to, że zabrakło im wiary.

  Ks. Strzelczyk zwrócił uwagę na rzecz zdawałoby się oczywistą, o której nikt jednak nie mówi. W Kościele przyjęte są procedury sprawdzania, czy naprawdę dane zjawisko ma nadprzyrodzony charakter czy nie. Przy modlitwach o uzdrowienie przyjmuje się jednak bezkrytycznie wszystkie zapewnienia o tym, że cud miał miejsce.

  Ponadto w ruchach charyzmatycznych głosi się fałszywą demonologie, jakoby szatan odpowiadał za wszystkie choroby i ludzkie problemy.

  Ks. Strzelczyk zwrócił uwagę, że nie można przyjmować, że Bóg zawsze chce naszego zdrowia fizycznego i jednocześnie być katolikiem. Czasami wolą Boga jest byśmy nosili swój krzyż jak Zbawiciel.

  Poza tym Ksiądz zwrócił uwagę, że nigdy nie można sprowadzać modlitw o uzdrowienie do konkretnej techniki, którą promuje się w różnych ruchach charyzmatycznych.

  źródło: https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,34755,polski-teolog-mocno-o-uzdrowieniach-w-czasie-modlitw-charyzmatycznych.html
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy