107,6 FM

 • Dremor_
  27.09.2019 20:56
  Istnieje niepisana zasada, że nie odznacza się osób podwójnie za to samo osiągnięcie. Kornel Morawiecki został już odznaczony za działalność niepodległościową Krzyżem Odrodzenia Polski. Ponownie odznaczenie Orderem Orła Białego jest więc nie na miejscu.
  doceń 7
 • Boka
  27.09.2019 21:35
  Pan Kornel Morawiecki nie jest postacią " z mojej bajki" , ale nie powiem ni jednego słowa sprzeciwu na tę decyzję . Pamiętam dokładnie PRL, byłem dorosłym człowiekiem, dlatego jeśli miałbym rzucić coś negatywnego w kierunku m.in. Michnika, Maciarewicza , Kuronia, Romaszewskiego, Wałęsy , Walentynowicz, itp. itd. i własnie Pana Kornela , to trzy razy się zastanowię. Takich oporów nie ma wobec bardzo odważnych aktualnie osobników , których działalności opozycyjnej w ówczesnych realiach nie odnotowano bądź urodzili się po 1975 r.
  • Dremor_
   28.09.2019 08:38
   A ja się sprzeciwię. Czym innym jest działalność sprzed 1989, za którą otrzymał Krzyż Odróżnienia Polski, a czym innym późniejsza prorosyjska działalność, sprzeczna z polską racją stanu.
   doceń 4
 • velario-new
  28.09.2019 00:27
  Ten order to kwintesencja PiS-owskiego myślenia o państwie i prawie. Urodziłem się po 1975 r., więc Kornel Morawiecki najbardziej kojarzy mi się z użyczeniem karty do głosowania klubowej koleżance posłance Małgorzacie Zwiercan, aby mogła zagłosować za niego podczas wyboru nowego sędziego TK. "Kornel Morawiecki pytany o tę sprawę powiedział: - Poprosiłem panią poseł, że muszę wyjść i żeby zagłosowała za mnie, a dopytywany stwierdził: - Uważam, że nic wielkiego się nie stało." (wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/592428,zarzuty-poslanka-malgorzata-zwiercan-glosowanie-na-dwie-rece.html). Posłance Zwiercan postawiono już zarzuty, bo sama zrzekła się immunitetu. Poseł Morawiecki aż tyle honoru nie miał. I dlatego właśnie dostał order.
  • Dremor_
   28.09.2019 08:28
   Mi Kornel bardziej kojarzy się z jawnym wspieraniem polityki Kremla, fałszowaniem podpisów na listach wyborczych i współpracą z ludźmi oskarżonymi o szpiegostwo na rzecz Rosji.
   doceń 4
 • dirk
  28.09.2019 11:31
  Największa rzecz - swego strachu mur obalić... Jakże niewielu z nas było na to stać. A żartów nie było, nie to co teraz. Zawód typu fizyk czy inne ścisłe i techniczne wybierali ludzie poszukujący prawdy której nie da się zmienić jakimś zarządzeniem czy przepisem takiej czy innej władzy. I gotowi się jej trzymkać,
  • dirk
   28.09.2019 11:46
   choćby walił się dach i pękały ściany. Ooops, za wcześnie mi się wysłało, więc ciągnę dalej. I na 1000 procent nikt nie robił tego dla orderów. Dziś także na nie nie liczy. To my, Obywatele Rzeczypospolitej, nie mylić z "RP", mamy wobec tych ludzi bezdenny i honorowy dług. Jeśli jakieś resztki honoru w nas zostały rzecz jasna. Nie we wszystkich, znajdują się od razu hejterzy powołujący się na jakieś niepisane prawa, choć i te pisane szanują tylko jeśli służą ich własnym interesom. Myślę że w tej sytuacji Pan Kornel z przyjemnością odmówiłby przyjęcia orderu, tym bardziej że jak widać sprawy o które walczył do dziś nie zostały załatwione a układ podwarszawski wciąż ma się całkiem nieźle. Z drugiej strony trudno sprawić przykrość ludziom myślącym i walczącym o to samo, którzy chcą człowiekowi swoje najwyższe uznanie i Solidarność wyrazić. To dla nich, pomimo nienawistnych głosów, warto ten order przyjąć. Teraz już postu koniec.
   doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy