Komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »

Śledzenie dyskusji..

Plusów: 3 TomaszL 07.09.2017 15:25
Niezalogowany użytkownik To jest bardzo ważny głos, bo znacząco zwiększa szanse na uchwalanie w końcu zakazu aborcji eugenicznej.
Plusów: 1 Tinka 07.09.2017 16:09
Niezalogowany użytkownik Jedna z piosenkarek opowiadała niedawno w wywiadzie o dokonanej przez siebie aborcji zdrowego dziecka na Słowacji. Jakie są za to sankcje? Miała dwójkę dzieci, poukładane życie i małe mieszkanie. Epitety pod swoim adresem na forach internetowych odbiera jako falę hejtu i wciąż nie dociera do niej, dlaczego ludzie uważają, że zrobiła coś złego. Dlaczego nie potrafimy dotrzeć do takich ludzi i uświadomić im, dlaczego nam się to nie podoba? Może faktycznie fala hejtów buduje mury? Słyszałam, że w Niemczech kobieta chcąca usunąć ciążę powinna rozmawiać najpierw z psychologami i innymi osobami mającymi możliwość wyeliminowania przyczyny jej decyzji. Może powinniśmy iść w tym kierunku?
Plusów: 2 TomaszL 07.09.2017 16:42
Niezalogowany użytkownik Problem jest oczywiście gdzie indziej. Problemem jest podstawowa edukacja. Bo przecież dla wielu ludzki płód to nie człowiek, wielu dorabia sobie jakieś bzdurne teoryki itd. Ale zawsze tak jest, jak brak wiedzy.

Natomiast odsyłanie mordercy nim popełni morderstwo do psychologa aby wyeliminować przyczyny morderstwa?
W wypadku aborcji to jest właśnie pokłosie uważania człowieka z prenatalnej fazie rozwoju za nieczlowieka. Jedyna droga oprócz oczywistego prawa to podstawowa edukacja z zakresu ludzkiego rozwoju. O tyle ułatwiona, ze dysponujemy dokładnym naukowym opisem tej fazy naszego życia.
Plusów: 1 Gość 07.09.2017 19:16
Niezalogowany użytkownik Ecclesia militans :)
Plusów: 0 Gość 08.09.2017 04:27
Niezalogowany użytkownik Zakaz aborcji w Polsce zależy od jednego człowieka - "szeregowego posła". Czy biskupi boją się obrazić swojego idola ?

Reklama