Mieszkańcy woj. śląskiego, w ramach programu „Czyste powietrze”, najchętniej wnioskują o dofinansowanie wymiany kotła węglowego na gazowy. Mówił o tym w Radiu eM Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW. Zapowiedział też, że tylko do końca roku można z dofinansowaniem z funduszu wymienić kocioł na nowocześniejszy węglowy.
Wierzę w Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół - te słowa wypowiadamy co niedzielę odmawiając Credo. Czy rzeczywiście Kościół jest jeden skoro od wieków chrześcijanie są podzieleni? Jak mówić o świętości Kościoła, gdy ujawniane są kolejne przypadki wykorzystania seksualnego nieletnich, których dopuścili się duchowni? Czy rzeczywiście Kościół jest powszechny czyli dla wszystkich? M.in. na te pytania poszukamy odpowiedzi razem z ks. Tomaszem Jaklewiczem.
Czy da się wytrzymać w lesie przez tydzień bez telefonu komórkowego i jak wybudować w nim stół? Ale także o tym, jakie są kolory, smaki i atrakcje Azorów - opowiada Hania Zieleźnik - Rybak. Posłuchajcie:
– Po wyborach w Czechach nieprędko może się wyjaśnić stanowisko czeskich władz w sprawie Turowa – oceniał w Radiu eM Łukasz Ogrodnik, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Zaznaczył, że rozmowy o utworzeniu rządu mogą tam potrwać długo, a od podziału stanowisk rządowych mogą zależeć relacje z Polską.
Jest takie miejsce na Śląsku, którego podziemia potrafią zauroczyć każdego. Obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego: Sztolnia Królowa Luiza i Kopalnia Guido są niebywałą atrakcją, którą postanowiła odwiedzić Katarzyna Widera Podsiadło
Afryka to była jego pierwsza Ojczyzna. Ponad pół wieku spędził na misji w Tanzanii. Salwatorianin, pochodzący z Bierunia Starego, ojciec Hieronim Siwek niedawno zakończył swoją ziemską misję. W magazynie misyjnym wspominamy go z jego przyjaciółką, Hanną Babikowską.
Czy memy pomagają nam zrozumieć Ewangelię? O zbawczym śmiechu rozmawiam z ks. Leszkiem Makówką. O tym, co nam daje poczucie bezpieczeństwa i skąd bierze się smutek powiedzą dr Maria Miduch i s. Joanna Nowińska.
W każdy czwartek i piątek o 10.40 na 'Ciekawych Śląska' zapraszają: Agnieszka Skrzypczyk-Plaza, Dominika Szczawińska, Justyna Stolfik-Binda i Joanna Wyleżoł
- W czasie pandemicznym słowa "Nie lękajcie się!" są szczególnie aktualne - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc, zaznaczając, że Dzień Papieski jest nam potrzebny, bo potrzebne są nam spotkania ze św. Janem Pawłem II.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07