107,6 FM

Tomasz Bednarek: W Śląskiem najchętniej wymieniamy kotły na gazowe, kończy się dofinansowanie modernizacji węglowych

Mieszkańcy woj. śląskiego, w ramach programu „Czyste powietrze”, najchętniej wnioskują o dofinansowanie wymiany kotła węglowego na gazowy. Mówił o tym w Radiu eM Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW. Zapowiedział też, że tylko do końca roku można z dofinansowaniem z funduszu wymienić kocioł na nowocześniejszy węglowy.

Jak powiedział prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, dużym zainteresowaniem cieszy się też zakup pomp ciepła, co świadczy o popularności odnawialnych źródeł energii.

Trzeci kwartał br. był rekordowy pod względem liczby złożonych do WFOŚiGW w Katowicach wniosków w ramach trwającego od 3 lat programu „Czyste powietrze”. W ostatnim czasie, jak powiedział Tomasz Bednarek, wpływa ich po ok. 900 miesięcznie. Aby pomóc osobom zainteresowanym skorzystaniem z dofinansowania, fundusz podpisał z większością gmin woj. śląskiego umowy, dzięki którym w gminach uruchamiane są punkty terenowe WFOŚiGW obsługujące interesantów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.