107,6 FM

10.10.2021 | Dzień Papieski „Nie lękajcie się!” | Wstrząsający raport o Kościele we Francji | Ad limina polskich biskupów

- Hasło dzisiejszego Dnia Papieskiego jest kluczowe, to Jezus powiedział: Nie lękajcie się! Lęk wykrzywia naszą rzeczywistość. Każdy z nas może pozbywać się lęku, przychodząc do Chrystusa – mówi ks. Robert Kaczmarek, koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w archidiecezji katowickiej.

wersja audio - cz.1:

wersja audio - cz.2:

Zaczęły się wizyty ad limina polskich biskupów. Po co biskupi muszą jeździć co parę lat do Rzymu i papieża? Wyjaśnia Beata Zajączkowska z Radia Watykańskiego:

Kościół we Francji jest zawstydzony i zdruzgotany raportem o przestępstwach seksualnych. W ciągu 70 lat osoby związane z Kościołem wykorzystały ponad 300 000 nieletnich. Wstrząsająca jest też liczba przestępstw tego typu w całym społeczeństwie francuskim (nie tylko w Kościele), którą szacuje się na ok. 5 milionów.  Mówi o tym ks. Wojciech Samuel, pracujący w diecezji Viviers.
cz.1:

cz.2:

Chrześcijanie w Demokratycznej Republice Konga potrzebują pilnego wsparcia modlitwą. Dlaczego? Odpowiada Łukasz z Open Doors:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..