Hulajnogi elektryczne to coraz bardziej popularny środek transportu. Od niedawna można wypożyczyć je także w Katowicach. Co z prawem? Jak traktowani są Ci, którzy jeżdżą na e-hulajnogach?
Laureaci konkursu piosenki religijnej odebrali nagrody i wystąpili w koncercie galowym.
"Żadna z nich nie wyszła z naszej inicjatywy" - napisali na Facebooku.
Doszło do wybuchu bomby, część ulic została wyłączona z ruchu. Na pewno są ranni.
Policja w Polsce notuje rocznie około 6 tys. zgłoszeń o zaginięciu dzieci - poinformował w piątek na konferencji rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Konferencję zorganizowano w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego.
W długich kolejkach trzeba czekać nie tylko pod szczytem Giewontu czy Rysów, ale też Mont Blanc i Mt. Everestu. Czy w górach można jeszcze doświadczyć samotności?
Wspomożycielka Wiernych w beskidzkich sanktuariach ma twarz góralskiej dziewczyny. Szczyrkowska Górka i Przyłęków czekają na czcicieli Maryi.
Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 39,2 proc. badanych, na Koalicję Europejską 38,3 proc., na Wiosnę - 7,9 proc., na Konfederację oraz Kukiz'15 - po 5,7 proc. - wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Prognozowana frekwencja wyniosłaby 37 proc.
W Nowej Górze koło Krzeszowic doszło dziś do wypadku. Wywrócił się na bok wóz konny wiozący kilkonaścioro dzieci. Sześcioro z nich doznało niegroźnych obrażeń.
Pod wpływem spotkania z papieżem Franciszkiem w Watykanie prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir poprosił byłego wiceprezydenta Rieka Machara do powrotu do kraju z emigracji. - Zupełnie mu przebaczyłem i wszystko, o co proszę, to by stał się partnerem w przywracaniu pokoju, gdyż nie jest już moim przeciwnikiem - oświadczył szef najmłodszego państwa świata.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07