107,6 FM

Katowice: e-hulajnogi do wypożyczenia. Co z kontrowersyjnym prawem?

Hulajnogi elektryczne to coraz bardziej popularny środek transportu. Od niedawna można wypożyczyć je także w Katowicach. Co z prawem? Jak traktowani są Ci, którzy jeżdżą na e-hulajnogach?

Hulajnogi elektryczne to coraz bardziej popularny środek transportu. Od niedawna można wypożyczyć je także w Katowicach. Jeden z banków postanowił zainwestować w rozwiązanie i docelowo chce oddać do dyspozycji mieszkańców ponad 100 e-hulajnóg i 100 skuterów elektrycznych.  Kontrowersje wzbudzają jednak przepisy prawa drogowego. Według nich użytkownicy e-hulajnóg traktowani są jak pieszy i poruszają się chodnikami:

Dodajmy, że aby wypożyczyć hulajnogę, trzeba zapłacić 2,50 zł opłaty podstawowej oraz 49 groszy za każdą minutę korzystania.

Hulajnoga elektryczna to coraz częściej wybierany środek transportu w dużych miastach. Pozwala ominąć korki, dojechać tam gdzie nie zatrzymuje się komunikacja publiczna i nie szkodzi środowisku. Mówi Maciej Stachura z Urzędu Miasta w Katowicach:

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało, że do końca czerwca przedstawi projekt zmian w prawie. Mówi Tomasz Bratek ze Śląskiej Policji:

Przypomnijmy, do wypadków z udziałem hulajnóg doszło już m.in. w Warszawie i w Krakowie. W województwie śląskim do tej pory takich kolizji nie odnotowano.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama