107,6 FM

To jeden z ostatnich sondaży przed eurowyborami: PiS o włos przed KE

Oddanie głosu na PiS zadeklarowało 39,2 proc. badanych, na Koalicję Europejską 38,3 proc., na Wiosnę - 7,9 proc., na Konfederację oraz Kukiz'15 - po 5,7 proc. - wynika z sondażu Estymator dla DoRzeczy.pl. Prognozowana frekwencja wyniosłaby 37 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazła się Lewica Razem z poparciem 2,6 proc. Na inne ugrupowania wskazało 0,6 proc. respondentów.

W przeliczeniu tych wyników na mandaty, PiS mógłby liczyć na 21 miejsca w Parlamencie Europejskim, Koalicja Europejska na 20 (21 w przypadku brexitu), Wiosna Biedronia na 3, a Kukiz'15 i Konfederacja na 3 mandaty w przypadku każdego ugrupowania.

Badanie przeprowadzono w dniach 22-23 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1038 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

« 1 »
 • Gość
  24.05.2019 18:14
  I to jest przerażające, jak lewackie poglądy omamily łudzi
  doceń 11
 • Stanisław_Miłosz
  24.05.2019 18:22
  Mocno zgrubna estymacja. Na oko - z ±10% błędem. Dokładniejsze, pewniejsze, a więc i bliżesze rzeczywitym wynikom wyborów wyniki, uzyskał by Estymator podliczając i uśredniając ilości lajków na Fejsbuku, Tłiterze i Jutubie.
  Takie, na dwoje babka wróżyła, prognostyki dla prognosty bezpieczniejssze, zawsze można kota ogonem wykręcić, ale zaufani na przyszłość nie utrwalają.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama