Konferencja bliskowschodnia była wspólnym przedsięwzięciem na rzecz społeczności międzynarodowej; to było historyczne wydarzenie - oceniła w czwartek na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Do swojego wpisu dołączyła hasztag, oznaczając w nim szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Pierwszego biskupa łowickiego, śp. Alojzego Orszulika, wspomina abp Damian Zimoń, senior archidiecezji katowickiej.
Najlepsi gracze komputerowi od kilku tygodni są w Katowicach. Teraz turniej Intel Extreme Masters 2019 wchodzi w decydującą fazę.
Młode dziewczyny spotkały się na rekolekcjach w Jaworzu, aby rozważać słowo Boże metodą św. Ignacego. - To jest hardcore, na który one się piszą - mówi siostra Martina.
Solidarność, Sierpień 80 i Metalowcy, a także pozostali pracownicy FCA Poland domagali się dziś 5 złotych podwyżki za godzinę pracy. Protest pracowników fabryki Fiata odbył się dziś po pierwszej zmianie.
Trwa zamieszanie wokół zniszczonego monumentu. Władze Gdańska, które chciały wywieźć pomnik do magazynu, ostatecznie przekazały go właścicielowi, Społecznemu Komitetowi Budowy Pomnika. Komitet deklaruje jak najszybszą naprawę i ponowne ustawienie pomnika.
W Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach rusza cykl spotkań pod hasłem: "Takim Go pamiętamy". Wspomnieniami o papieżu Polaku dzielić się będą ci, którzy poznali go osobiście.
Kooperacja wojskowa między Polską a Litwą pogłębia się, mamy wspólne stanowisko ws. Nord Stream 2 - mówił po spotkaniu z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite prezydent Andrzej Duda. Grybauskaite oceniła, że współpraca wojskowa między Polską a Litwą nigdy nie była tak silna, a Nord Stream 2 określiła jako projekt polityczny.
Publikujemy oświadczenie ks. Joachima Kobieni, rzecznika prasowego opolskiej kurii, w sprawie opublikowanego dziś raportu Fundacji „Nie lękajcie się”.
Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07