107,6 FM

Protest pracowników fabryki Fiata w Tychach

Solidarność, Sierpień 80 i Metalowcy, a także pozostali pracownicy FCA Poland domagali się dziś 5 złotych podwyżki za godzinę pracy. Protest pracowników fabryki Fiata odbył się dziś po pierwszej zmianie.

Protest pracowników fabryki Fiata w Tychach   Protest pracowników fabryki Fiata w Tychach
Marcin Iciek / Radio eM
- Wzywamy zarząd FCA Poland do rozmów - mówili dzisiaj (czwartek, 21.02.) przedstawiciele organizacji związkowych w tyskim zakładzie - produkującym samochody marki Fiat 500. Do wspólnego protestu związków: Solidarności, Sierpnia 80 i Metalowców przyłączyło się kilkuset pracowników. Co mówili reporterowi Radia eM?


Tymczasem związkowcy domagają się podniesienia obecnej stawki godzinowej o 5 złotych brutto. Flagowym samochodem produkowanym przez tyski zakład jest Fiat 500. Wciąż jednak nie wiadomo, czy władze koncernu w Turynie i Detroit zdecudują się produkować w Tychach inne, nowe modele.

- apelowała Wanda Stróżyk z zakładowej NSZZ Solidarność. Wspólny protest związków: Solidarności, Sierpnia 80 i Metalowców odbył się w czwartek, po skończonej pierwszej zmianie w zakładzie. Przyłączyło się do niego kilkuset pracowników FCA Poland.

Protest pracowników fabryki Fiata w Tychach   Protest pracowników fabryki Fiata w Tychach
Marcin Iciek / Radio eM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama