- Szkolenia kosztują i amunicja kosztuje. Jeśli chcemy szkolić 100 tysięcy ochotników rocznie to wiąże się to z ogromnymi kosztami - mówił na antenie Radia eM prezes Fundacji Grot, Andrzej Ostrowski.
- We wszystkich urzędach pocztowych brakuje pracowników, widać kolejki – mówiła w Radiu eM Jadwiga Głuchowska, przewodnicząca organizacji podzakładowej Solidarności pracowników Poczty Polskiej w Chorzowie.
- Jako samorządowcy liczymy, że dwukadencyjność zostanie wycofana. Według mnie to łamanie konstytucji – mówił w Radiu eM prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
- Branżę górniczą trzeba z wielką godnością pożegnać – mówił w Radiu eM były wicepremier, minister gospodarki Janusz Steinhoff.
U progu Wielkiego Postu, biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski zauważył na antenie Radia eM, że jałmużną może być również ofiarowanie własnego czasu i dzielenie się darami i talentami.
- Nie sprawdzamy mediów społecznościowych osób na zwolnieniach – mówiła w Radiu eM Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Kto da Ukrainie większe gwarancje? Stolik, którego nie było został wywrócony. Impas, show, emocjonalne wypowiedzi to woda młyn rosyjskiej propagandy.
- Jeśli Polska miałaby w jakikolwiek sposób wejść na Ukrainę, to tylko, jeśli przed nami zrobią to Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi i w najlepszym wypadku oczywiście Amerykanie - mówił na antenie Radia eM Wojciech Kozioł z portalu Defence24.
Biskup Marek Szkudło nawiązał w ten sposób do jutrzejszych święceń diakonatu, które o godzinie 10.00 rozpoczną się w trzech parafiach archidiecezji katowickiej.
- Miesiąc po tym jak Donald Trump został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych, pokazuje on, że kwestię swojej obietnicy [zakończenia wojny] traktuje bardzo poważnie - mówił na antenie Radia eM Bogusław Chrabota, dziennikarz "Rzeczpospolitej".
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07