Związkowcy z ArcelorMittal Poland (AMP) w Dąbrowie Górniczej uzyskali od zarządu spółki zapewnienie dotyczące ponownego uruchomienia wielkiego pieca - który ma być wkrótce wyłączony - a także gwarancję, że tymczasowe ograniczenie produkcji nie będzie się wiązało ze zwolnieniami pracowników.
Już w najbliższą niedzielę [02.10.2022] odbędzie się Silesia Marathon. To jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.
Ponad 800 nowych miejsc postojowych powstało przy Instytucie Onkologii w Gliwicach. Od początku października kierowcy będą mogli tam korzystać z wielopoziomowego parkingu. Obiekt ma zlikwidować kolejki, które od dłuższego czasu tworzyły się przed wjazdem na teren szpitala.
Oferty fikcyjnych firm lub podszywanie się pod istniejące spółki, pobieranie zaliczek i niewywiązywanie się z umowy, a nawet sprzedaż pomalowanych na czarno kamieni – takie m.in. metody stosują oszuści oferujący do sprzedaży różnego rodzaju opał i wyłudzający w ten sposób pieniądze.
Śląska policja przestrzega przed wszelkimi "okazjami" przy zakupie opału. Zaleca ostrożność, sprawdzanie sprzedawców i unikanie płacenia w ciemno.
35 mieszkań trafi niedługo do nowych lokatorów w Zabrzu. Przy ulicy Żeromskiego zakończyła się budowa czteropiętrowego bloku, który powstaje z inicjatywy miejskiej spółki ZBM-TBS.
- Cały sezon letni był zadowalający. Mieszkańcy Katowic, Krakowa i całej Polski potrzebowali podróży i odpoczynku - mówił na antenie Radia eM Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podsumowując wakacyjny ruch pasażerów.
W Rybniku można składać wnioski o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła. Chodzi o możliwość dofinansowania zakupu opału: peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy oraz gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego. Miasto przyjmuje też wnioski o dodatek węglowy.
Ruszyła zbiórka na remont Domu Aniołów Stróżów. Stowarzyszenie, w kilku miejscach regionu, pomaga dzieciom z trudnych środowisk. Jak wskazuje prezes Monika Bajka, odnowienia wymaga szczególnie placówka w Katowicach-Załężu.
Troje nastolatków w wieku 16-18 lat, którzy w Żorach napadli na interweniujących policjantów, zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty. Może im grozić do 10 lat więzienia.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07