Poroszenko: Waży się los świata i Europy

dodane 26.08.2014 16:21

PAP |

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ocenił we wtorek na spotkaniu Ukraina-UE-Unia Celna w Mińsku, że w jego trakcie waży się los świata i Europy, i zaapelował do państw UC (Białoruś, Rosja i Kazachstan) o poparcie jego planu pokojowego dla wschodniej Ukrainy.

Poroszenko: Waży się los świata i Europy   ALEXEY DRUZHINI /PAP/EPA

"Jestem przekonany, że ten plan także dzisiaj jest aktualnym i jedynym możliwym narzędziem zakończenia przelewu krwi oraz zapewnienia odbudowy Donbasu po konflikcie. W związku z tym apeluję do wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania o rozpatrzenie i w miarę możliwości przyjęcie tego planu jako podstawy uregulowania sytuacji w Donbasie" - powiedział Poroszenko.

Podczas szczytu prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że kryzysu na Ukrainie nie rozwiąże eskalacja użycia siły, zaś szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton zapewniła, że będzie zabiegać o zachowanie przez Ukrainę integralności terytorialnej. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zaapelował do uczestników rozmów o odrzucenie politycznych ambicji.

Na spotkaniu w Mińsku waży się los świata i Europy - powiedział Poroszenko. Dodał, że przybył na Białoruś, by zrobić wszystko w celu wstrzymania rozlewu krwi na Ukrainie i rozpoczęcia procesu poszukiwań politycznego rozwiązania.

Wyraził przekonanie, że jedynym instrumentem do zakończenia rozlewu krwi i tworzenia warunków stabilizacji na wschodniej Ukrainie jest efektywna kontrola graniczna. Według Poroszenki wstrzymanie dostaw broni dla separatystów, swoboda dostępu dla obserwatorów OBWE i uwolnienie jeńców to kroki, które otworzą drogę do pokoju na wschodzie Ukrainy.

Wypowiadając się na temat umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE, Putin zapewnił, że Moskwa "zawsze szanowała i szanuje" wybory innych krajów, ale te wybory nie powinny się odbywać kosztem innych krajów. Według niego z powodu podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE Rosja straci ponad 100 mld rubli (ok. 2,1 mld euro). Oświadczył też, że objęta sankcjami unijna żywność trafia do Rosji przez Białoruś.

Putin dodał, że kryzys na Ukrainie nie może zostać rozwiązany poprzez dalszą eskalację użycia siły ani bez przystąpienia do dialogu ze wschodnimi regionami Ukrainy.

Szefowa dyplomacji UE Ashton zadeklarowała, że chce "wspierać naród Ukrainy w zabiegach o osiągnięcie pokoju i bezpieczeństwa, a także zapewnić, że będzie on mógł cieszyć się integralnością terytorialną, gospodarczo trwałą przyszłością oraz rozwijającymi się dobrymi stosunkami z sąsiadami".

Prezydent Łukaszenka zaznaczył zaś, że podstawowym zadaniem jest powstrzymanie za wszelką cenę przelewu krwi. Zaapelował też do uczestników rozmów, by odrzucili polityczne ambicje i pomyśleli o losie zwykłych ludzi. "Przygotowaliśmy projekt dokumentu końcowego. Jeśli chcecie, omówmy go i przyjmijmy" - powiedział.

W mińskim spotkaniu uczestniczą także prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew oraz komisarze UE: ds. handlu Karel De Gucht oraz ds. energii Guenther Oettinger.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIAŁORUŚ, DYPLOMACJA, KAZACHSTAN, KONFLIKT, ORGANIZACJE, PREZYDENT, ROSJA, UE

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 aaa 28.08.2014 14:41
Niezalogowany użytkownik Kto ma wpływy w NATO, które organizuje interwencje w stylu pacyfikacja Libii, Iraku a kiedyś pacyfikacja w Jugosławii?

Czy ktoś słyszał może o niejakim Wielkim Mistrzu Niemieckiego Rycerskiego Zakonu Joannitów Hans Peter von Kirchbachu?

To jeden z czołowych niemieckich strategów wojskowych, który w latach 1990-2000 jako dowódca dywizji pancernej, a potem Generalny Inspektor Bundeswehry, razem z grupą sztabowców niemieckich i NATO-wskich, przygotował operację wojenną przeciwko Jugosławii, rozbitej z powietrza, potem rozszarpanej na kilka małych państewek.

Masakra Jugosławii z wybitnym udziałem Herr „szpitalnika” generała Petera von Kirchbacha została zakończona w 1999 roku, czyli w tym samym czasie, kiedy gen. von Peter Kirchbach był Generalnym Inspektorem Bundeswehry14.

Szpitalnicy (kawalerowie maltańscy) to dziś narzędzie z lóż fartuszkowych, którzy pod płaszczykiem działalności charytatywnej szukają wpływów w KK.

Podsumowując Putin, Poroszenko i tym podobni to marionetki, których zadaniem jest zaognianie konfliktów przygotowujących grunt pod interwencje np. NATO-wskie, o ile będą one w interesie typków opisanych jak wyżej.
Plusów: 0 aaa 28.08.2014 14:24
Niezalogowany użytkownik Działania Putina są wbrew interesom Rosji. Może coś o tym. Jest w tej samej lidze "przywódców", którzy popierają eskalacje wojen typu wojna domowa w Libii i Syrii, ale w imię interesów zupełnie nie swojego kraju.
Nie ma przypadków w tych działaniach.
Przed ostatnią kampania prezydencką w USA w czasie rozmowy Obamy z Miedwiedewem? Obama powiedział, żeby się wstrzymali w Rosji z działaniami do czasu po wyborach. Zapewne bierność Obamy na ewentualny konflikt przed wyborami mogła by mu popsuć wynik wyborczy.

Tutaj ekonomiczne motywy "spontanicznych" rewolucji

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/20/rotszyldowie-inscenizuja-rewolucje-w-tunezji-i-egipcie-by-zniszczyc-islamskie-banki-na-wschodzacych-rynkach-pln-afrykanskich/


Czy nie tak samo "spontaniczne" jak w Kijowie?

http://wolna-polska.pl/nwo/rothschildowie

a tu cokolwiek o organizatorach rewolucji

Libia pogrążyła się w chaosie po interwencji NATO, gdyż Kadafi chciał uniezależnić walutę od dolara zarządzanego przez FED. Kto rządzi FED-em wiadomo.


Plusów: 1 operator 26.08.2014 16:58
Łukaszenka został mediatorem i wielkim mężem stanu, prawie tak wielkim jak Władimir Władymirowicz Putin. W razie gdyby się nie dogadali powinni pojechać do tego grubaska z Korei Północnej Kim Dzon..cos tam, to też wielki mąż stanu. Ewentualnie zostają jeszcze "gorace karaiby" i Raul Castro. Tak to się kończy kiedy "eunuchy" rzadzą UE i USA.

wszystkie komentarze >