Wirus ebola zabił całą wspólnotę bonifratrów

dodane 26.08.2014 18:40

KAI |

Wirus ebola zabił całą wspólnotę bonifratrów, która opiekowała się chorymi w prowadzonym przez zakon szpitalu św. Józefa w stolicy Liberii, Monrowii.

Wirus ebola zabił całą wspólnotę bonifratrów   AHMED JALLANZO /PAP/EPA Pracownicy służb medycznych w Monrowii, przygotowują się do zabierania ciał ofiar wirusa

2 sierpnia umarł 52-letni br. Patrick Nshamdze, dyrektor szpitala, a tydzień później pracująca w nim 47-letnia s. Chantal Pascaline ze zgromadzenia Misjonarek Niepokalanego Poczęcia. 11 sierpnia zmarli: 47-letni br. George Cambey i 75-letni ks. Miguel Pajares, którego przewieziono do Hiszpanii, by poddać terapii eksperymentalnym lekiem ZMapp. Zmarło także sześcioro świeckich pracowników placówki: lekarz, pielęgniarki i personel paramedyczny.

Ponadto szpital został tymczasowo zamknięty z powodu braku lekarstw, a także masek i rękawiczek niezbędnych, aby nie zarazić się wirusem od chorych.

Z Madrytu została 25 sierpnia wysłana ekipa złożona z dwóch braci (Justino Izquierdo i Maxi Méndez), siostry misjonarki i świeckiego technika, wraz z 20 kg lekarstw. Dołączą do nich wolontariusze. Gdy ekipa dotrze do Monrowii, dokona dezynfekcji szpitala, po której będzie on mógł zostać ponownie otwarty.

Wirus ebola, wywołujący gorączkę krwiotoczną, zabił od marca br. w kilku krajach Afryki Zachodniej ponad 1400 osób. Do zarażenia dochodzi przez kontakt z płynami ustrojowymi chorego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA, EBOLA

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 uwaga 27.08.2014 16:05
Niezalogowany użytkownik Wreszcie poszli do nieba.
Chyba powinniśmy skakać z radości?
Plusów: 0 kit 27.08.2014 00:17
Niezalogowany użytkownik Zmarly MiguelPajares z Zakonu Bonifratrow to BRAT ZAKONNY A NIE KSIADZ, prosze porownac dane ze strony Zakonu - http://www.ohsjd.es/SaladePrensa/Noticias2014/Ultimasnoticias%C3%A9bola.aspx,
Plusów: 0 MacBlacker 26.08.2014 21:44
Szacunek dla bohaterów!

wszystkie komentarze >