Dołącz do akcji "Stop masakrze chrześcijan!"

dodane 27.08.2014 16:33

Joanna Ficińska /Wojciech Teister

Apelujemy do przywódców państw, do możnych tego świata: wyciągnijcie pomocną dłoń do tych, którzy teraz najbardziej tego potrzebują! - brzmi apel organizatorów akcji. Ty również możesz do niej dołączyć.

Dołącz do akcji "Stop masakrze chrześcijan!"   Marcin Krynicki

Dziesięć lat temu w Mosulu mieszkało 100 000 chrześcijan. Dziś nie ma tam dla nich miejsca. Islamiści zajmują kościoły, w których ołtarze zakrywają czarnymi flagami symbolizującymi dżihad. Jesteśmy świadkami bestialskiego traktowania chrześcijan, którzy zmuszani są do przejścia na islam, a jeśli odmówią, zostają wypędzani z domów lub mordowani. Przeciwko bezbronnym ludziom występuje 45-tysięczna armia.

Zdjęcia zmasakrowanych ciał, ludzkich głów umieszczane są przez morderców na portalach społecznościowych i traktowane przez nich jak trofeum. Ci, którzy nie zostaną poddani egzekucjom, muszą uiścić niemożliwy do zapłacenia podatek lub opuścić domy w ponad 40-stopniowym upale. Nie wolno im zabrać niczego, nawet wody ani jedzenia.

Czas poruszyć możnych świata Zachodu - czas by zapadły konkretne decyzje mające na celu ratowanie ludzi mordowanych przez bestialskich islamistów. Sami nie możemy wiele zrobić, możemy jednak zwrócić uwagę polityków i innych decyzyjnych osób na problem. W jaki sposób? W dniach od 30 sierpnia do 8 września zmień na fejsbuku swoje zdjęcie profilowe na takie fotografię z napisem "Stop christian massacre now!". Obejrzyj tez i udostępnij spot promujący akcję:

KONDRAT-MEDIA Stop Christian massacre now!

Na terenie Polski kampanię koordynują Michał Kondrat (reżyser spotu) i Marcin Krynicki (fotograf, autor fotografii promujących akcję), a także Anna Golędzinowska i Maciej Syka. Jak dotąd do akcji przystąpili również aktorzy, m.in. Małgorzata Buczkowska, Ksawery Szlenkier, Elżbieta Lenska, Rafał Cieszyński, Michał Chorosiński, Grzegorz Kowalczyk.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Arkadius 01.09.2014 06:48
Niezalogowany użytkownik Najlepszym sposobem jest się zebrać i pojechać.Zapewnić militarną pomoc.Palenie zniczy, wieszanie plakatów, nie zasłoni ludzi przed kulami, kobiet przed gwałtami.Ci przywódcy państw apelowali do Putina i co? I zupełnie nic.
Plusów: 0 wegil 31.08.2014 10:04
Czas wziąć książkę od historii w łapę i doczytać. Pierwsze wyprawy krzyżowe zostały wysłane w celu obrony ludności terenów obecnej Syrii przed najazdem islamistów, którzy mordowali wszystkich, jak leci. Więc to nie zemsta, a powtórka.
Plusów: 0 Rami 31.08.2014 08:18
Niezalogowany użytkownik Nie Tobie to osądzać, ani nam...nie możemy się zgadzać na zatracanie ludzkiego życia, to jest najcenniejszy dar który dostajemy, tylko raz i nikt na ziemi nie ma prawa decydować, kto ma kiedy umrzeć...
Plusów: 0 nununu 30.08.2014 09:09
Niezalogowany użytkownik hmmm... sceny jakby znane... może z wypraw krzyżowych? kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie, c'nie? :)

wszystkie komentarze >